Український “Боїнг” в небі над Тегераном було збито навмисно. Підтвердженням є таємний запис розмов іранців

У Канаді спецслужби вивчають аудіозапис, на якому імовірно міністр закордонних справ Ірану обговорює, яким чином пояснювати, що пасажирський літак МАУ рейсу PS752 над Тегераном було збито навмисно.

Про це повідомляє CBC News.

На записі чути, як людина, розпізнана джерелами як міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф, говорить мовою фарсі, що існує “тисяча можливостей” пояснити збиття літака, включаючи навмисний напад за участю двох або трьох “впроваджених осіб” – такий сценарій, за його словами, був “зовсім не малоймовірним”.

Він також висловив думку, що правда ніколи не буде розкрита на найвищому рівні – урядом і збройними силами Ірану.

За словами Заріфа, “є причини, з яких вони ніколи не будуть розкриті”: нібито керівництво Ірану може зберігати це в таємниці в інтересах нації, щоб не розкривати особливості системи оборони країни.

Нагадаємо, що 8 січня 2020 року ракетники Корпусу вартових ісламської революції Ірану збили в небі над Тегераном літак рейсу 752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”. Загинули 176 осіб, включаючи 138 осіб, пов’язаних із Канадою.

Український пасажирський “Боїнг” в небі над Іраном було збито навмисно. Спецслужба Корпусу вартових ісламської революції одержала інформацію, що на борту цього літака перебуває іранський агент, який допоміг американцям ліквідувати генерала Касема Сулеймані.

Так стверджує генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко, провівши власне незалежне розслідування обставин цієї авіакатастрофи. За сприяння своїх іноземних конфіденційних джерел він докопався до причини, яка спонукали начальство Корпусу вартових ісламської революції відкрити вогонь по літаку з ракетної установки “Тор”.

Цією сенсаційною інформацією Григорій Омельченко поділився з “Українським репортером”.

За словами Омельченка, на борту «Боїнга» був агент, який допоміг американським спецслужбам ліквідувати іранського генерала Касема Сулеймані. Генерал Сулеймані командував елітним спецпідрозділом “Кудс” у складі Корпусу вартових ісламської революції.

Це сталося 3 січня 2020 року під час ракетного удару по автоколоні в районі аеропорту Багдада. Газета Washington Post писала, що удар по колоні автомобілів завдали, імовірно, безпілотники.

Окрім Сулеймані загинуло ще семеро осіб.

Генерала Сулеймані неофіційно називали другою особою в державі після Верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї. Прогнозували, що він міг би стати майбутнім президентом країни.
Підрозділ “Кудс”, який очолював Сулеймані, підпорядковується безпосередньо аятолі Хаменеї. Спеціалізується на спецопераціях за кордоном.

Григорій Омельченко володіє інформацією про те, що Сулеймані чотири рази відвідував Москву, де зустрічався з Путіним. Вони були у дружніх стосунках. Путін навіть нагородив Сулеймані орденом. Сулеймані був серед тих, хто порадив Путіну розпочати воєнну кампанію в Сирії.

Чи ж варто говорити про те, що Путін сприйняв ліквідацію Сулеймані як випад особисто проти себе?

“Генерал Сулеймані активно розробляв плани нападу на американських дипломатів і військовослужбовців в Іраку і у всьому регіоні. Цей удар був спрямований на те, щоб стримати майбутні плани іранських атак. Сполучені Штати будуть продовжувати вживати всіх необхідних заходів для захисту наших людей і наших інтересів, по всьому світу”, – йшлося в заяві Пентагону.

Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї одразу ж пригрозив США «страшною помстою» за вбивство Сулемайні й оголосив триденну жалобу.

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф назвав те, що сталося, вкрай небезпечною і нерозумною ескалацією. Представник іранського уряду заявив, що рада безпеки країни проведе позачергове засідання, щоб обговорити “злочинний напад”.

Авіаудар по кортежу Сулеймані завдали через кілька днів після спроби протестувальників у Багдаді взяти штурмом американське посольство. У Вашингтоні заявили, що напад на дипмісію було скоєно за розпорядженням генерала Сулеймані.

За інформацією американських військових, Касем Сулеймані і його загони “Кудс” несуть відповідальність за загибель сотень і поранення тисяч американських військових, а також військовослужбовців міжнародної коаліції.

Помста іранців за смерть Сулеймані не забарилася. У відповідь на ліквідацію іранського генерала провели операцію «Мученик Сулеймані» — в ніч на 8 січня авіабазу США Айн-аль-Асад близько двох годин обстрілювали ракети. Вона була не єдиним американським об’єктом в Іраку, повідомив помічник глави Пентагону Джонатан Гоффман. Було завдано ракетного удару також по військовій базі міжнародної коаліції в Ербілі, столиці Іракського Курдистану.

Перед тим, як вдарити ракетами по американських укріпленнях Іран привів своє військо до найвищого ступеня боєготовності. За словами Григорія Омельченка, на командних пунктах протиповітряної оборони Корпусу вартових ісламської революції (від ракетного дивізіону до центрального командного пункту) чергували російські офіцери.

Не без допомоги російських спецслужб Іран зрозумів, хто допоміг «вирахувати» маршрут генерала Сулеймані в Іраку і потім навести американські ракети на його кортеж. За даними Григорія Омельченка, росіяни відслідкували все, що відбувалося в зоні руху Сулеймані, всі системи зв’язку та інше. І запідозрили, що генерала Сулеймані здав західним спецслужбам хтось із наближених до нього іранців. Інформацію про цього «крота» росіяни якраз і «злили» начальству Корпусу вартових ісламської революції.

Щоб уберегти важливого агента від провалу, західні спецслужби вирішили оперативно вивести його, а також сім’ю з Ірану, подбавши про зміну прізвищ. Визначили, що найбільш безпечним маршрутом є авіарейс Тегеран – Київ, говорить Григорій Омельченко. Контррозвідка Корпусу вартових ісламської революції довідалася, що агент перебуває на борту «Боїнга». Рішення атакувати пасажирський літак було прийнято на найвищому командному рівні цього Корпусу.

Малюнок Андрія Петренка.

На цю тему:

В Ірані вважають, що вчинили правильно, вбивши 176 пасажирів літака МАУ. Світ мовчить

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *