Сім років тому на барикадах з’явилося синьо-жовте піаніно – “Інструмент Свободи”

10 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, на барикадах по вулиці Грушевського в Києві відбулася незвичайна акція-концерт – «Інструмент Свободи».

Як повідомляє Укрінформ, активісти зробили імпровізовану сцену на даху одного зі спалених під час протистоянь автобусів. На сцені було встановлено піаніно. Концерт відкрила Руслана, а після неї заграли народні музиканти Євромайдану – Антуанетта Міщенко та Piano Extremist, а далі – усі бажаючі.

Піаніно стало своєрідним символом Майдану. Вперше його встановили біля Адміністрації президента 7 грудня 2013 року. Згодом піаніно було встановлено і біля будівлі КМДА. А напередодні, 9 лютого, на майданах Львова, Донецька, Ужгорода, Кіровограда та інших обласних центрів з’явилися жовто-сині вуличні піаніно, на яких зіграли активісти.

Цього ж дня, в Українському домі, 23 художники розписували бойові щити для 23-х сотень самооборони Майдану. Акція називалася «Щитопис», у ній брали участь художники Левко Скоп, Катерина Ткаченко, Марія Діордійчук та інші.

“Революція стирає поняття індивідуальності. Воїни самооборони залишили свої домівки і роботу для того, щоб на Майдані боротися за краще майбутнє. Художники спробують розпізнати індивідуальність кожного і створити унікальний бойовий щит, який покаже різноманітне обличчя революції”, – розповідала тоді одна з організаторів акції Марина Матильда.

10 лютого координатор медслужби Майдану Олег Мусій повідомив, що шість європейських держав згодні прийняти на лікування постраждалих активістів Майдану. Це – Литва, Латвія, Чехія, Канада, Польща, Німеччина. Зокрема, одного з постраждалих від вибуху в Будинку профспілок 15-річного Назара Держила вже відправили на лікування до Польщі.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *