Україна втретє просить Іран надати “чорні скриньки” літака МАУ
Офіс генерального прокурора повторно звернувся до іранської сторони із запитом про надання українським слідчим “чорних скриньок” збитого над Тегераном українського літака.
Про це повідомляє пресслужба офісу Генерального прокурора
Пряма мова: “Офіс Генерального прокурора повторно звернувся із запитом до компетентних органів Ірану з приводу надання українській стороні бортових самописців літака Boeing 737 рейсу PS 0752 Тегеран-Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України””.
Деталі: Також звернення Офісу стосується активізації міжнародного співробітництва під час розслідування цієї авіакатастрофи.
Що було раніше: 14 січня стало відомо, що Іран вирішив відправити бортові самописці зі збитого під Тегераном літака авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” у Францію.
15 січня Офіс генпрокурора та Служба безпеки України звернулися до Ірану з запитом про правову допомогу, пов’язану з передачею українським правоохоронцям бортових самописців із літака Boeing 737 авіакомпанії МАУ.
В Ірані заявили, що “чорні ящики” настільки пошкоджені, що їх можна відкрити лише в певних лабораторних умовах в іншій країні. Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ “КПІ” ім. Сікорського.
За словами начальниці Департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліни Чиж, іранська сторона мала направити в Україну свого експерта, який оглянув би українську лабораторію і дав згоду на дослідження “чорних скриньок” в Україні.
Однак, повідомила Чиж, Іран так і не направив в Україну свого експерта.
Тому ОГП підготував другий запит про правову допомогу до Ірану з проханням надати доступ до “чорних скриньок” і вирішити питання про можливість їх розшифровки українськими експертами.
Відповідь поки не отримано.
Нагадаємо, що літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу). Пізніше Канада уточнила, що на борту перебувало 57 її громадян.
“Український рерортер” також повідомляв, що у суботу вранці Іран офіційно визнав, що помилково збив ракетою літак МАУ.
Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна “глибоко шкодує про цю трагічну помилку”. Він також заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.
Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяв на себе відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном.
За словами командувача аерокосмічними силами КВІР Аміра-Алі Хаджизаде, оборонна система Ірану помилково визначила український літак як крилату ракету.
Служба безпеки України розслідує катастрофу лайнера за трьома статтями Кримінального кодексу: ч.3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту), ч.2 ст. 115 (умисне вбивство), ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна).
Читайте також: