Світлина радісної жінки у колишньому концтаборі смерті Освенцим викликала обурення у світі (+фото)

Адміністрація музею в польському місті Освенцим, де під час Другої світової війни знаходився нацистський концтабір смерті, виступила з публічною критикою поведінки однієї із відвідувачок. Жінка 15 квітня розмістила у Твіттері свою світлину, позуючи усміхненою на залізничних коліях у колишньому концтаборі.

 

Музейники закликають відвідувачів «поважати пам’ять» 1,1 мільйона людей, убитих на цьому місці, уникати фотографування у певній позі. «Приходячи до @AuschwitzMuseum, відвідувачі повинні пам’ятати, що вони потрапляють на автентичне місце колишнього табору, де було вбито понад 1 мільйон людей. Поважайте їхню пам’ять».

Світлина цієї радісної жінки на території Освенциму стала вірусною у Твіттері. Знімок розмістила якась Марія Мерфі, пише Daily mail. Вона в недбалій позі відкидається назад і широко посміхається, прибираючи однією рукою волосся з обличчя.

Цей допис викликав велику дискусію в мережі. Пост набрав близько 30 мільйонів переглядів. «Шокує. Вони справді знають, де знаходяться!”, – йдеться в одному із дописів.

Інший користувач Twitter написав: «Я не можу повірити, що ви повинні говорити дорослим поводитися і поводитися поважно.Це має бути здоровим глуздом».

З Вікіпедії. Освенцим (пол. Oświęcim, нім. Auschwitz) — місто в південній Польщі, на річці Сола. Адміністративний центр Освенцимського повіту Малопольського воєводства. У 1940–1945 роках тут існував один із найбільших нацистських концтаборів Аушвіц (нім. Auschwitz). У концтаборі встановлені меморіальні плити декількома мовами, в тому числі і українською. Напис на плиті: “Нехай буде навічно криком розпачу й застереженням для людства це місце, на якому гітлерівці вбили майже півтора мільйона чоловіків, жінок і дітей, головним чином євреїв з різних країн Європи. Аушвіц – Біркенау 1940-1945”.

У концентраційному таборі також утримувалося велика кількість українців (14,5 тисяч), зокрема Олександр і Василь Бандери (брати Степана Бандери), один з провідників ОУН Лев Ребет.

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”