Справа Манафорта: названо прізвища Ахметова, Льовочкіна, Тигіпка…

У справі про податкові злочини американського політтехнолога Пола Манафорта, який консультував Віктора Януковича, з’явилися цікаві та важливі свідчення. Їх дав колишній партнер Манафорта Рік Гейтс під час судового засідання.

Як інформує “Українська правда”, цитуючи The Washington Post, Гейтс заявив, що українські клієнти Манафорта – Ахметов, Льовочкін, Тигіпко, Клюєв, Колесніков заплатили мільйони доларів шляхом переведення коштів із рахунків на Кіпрі на рахунки Манафорта, також на Кіпрі.

Гейтс також не став приховувати, що вони з Манафортом відкривали рахунки в офшорних юрисдикціях, зокрема, на Кіпрі, не повідомляючи про це владу США.

Гейтс також розповів про певні комбінації у своїх інтересах – він скористався доступом до закордонних рахунків і через фіктивні угоди присвоїв кілька сотень тисяч доларів.

Нагадаємо, що Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів доходів за 2010-2014 роки. Однак згідно з документами обвинувачення в Україні він заробив 60 мільйонів доларів.

31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

За інформацією “УП”, раніше слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з Партією регіонів і Опозиційним блоком.

Спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер оприлюднив список 35 потенційних свідків у справі.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів.

 

На фото: Пол Манафорт
Фото із сайту hyser.com.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *