Путінський режим засудив до 25 років колонії опозиційного політика Володимира Кара-Мурзу

У Москві суд оголосив вирок відомому російському опозиційному політику, журналісту Володимиру Кара-Мурзі – 25 років колонії. Його звинуватили у “державній зраді” і поширенні “фейків” про війну із квітня 2022 року.

Так званий суд ще призначив йому штраф – 400 тисяч рублів і заборонив займатися журналістською діяльністю протягом семи років після звільнення.

Володимир Кара-Мурза виступив у Мосміськсуді з останнім словом. Він перебуває під арештом з квітня 2022 року. Ранішеполітик пережив два отруєння, у ньог діагностували полінейропатію нижніх кінцівок.

В останньому слові Володимир, зокрема сказав:

“Я був упевнений, що після двох десятиліть у російській політиці; після сього, що я побачив і пережив, мене вже нічого не здивує. Маю зізнатися, що я помилявся. Мене все ж таки здивувало, що за тупенем закритості та дискримінації сторони захисту мій процес у 2023 році залишив позаду «суди» над радянськими дисидентами 60-70-ті роки. Не кажучи вже про запрошений термін і лексику про «ворога»: це навіть не 1970-ті — це 1930-ті. Для мене як сторика це — привід для рефлексії.На стадії показань підсудного головуючий нагадав мені, що однією з пом’якшуючих обставин є каяття у скоєному». І хоча веселого довкола мене зараз мало, я не зміг стримати посмішки. У скоєному повинні каятися злочинці. Я ж у в’язниці за свої політичні погляди. За виступи проти війни в Україні. За багаторічну боротьбу із диктатурою Путіна. За сприяння ухваленню персональних міжнародних санкцій щодо «Закону Магнітського» проти порушників прав людини. Я не тільки не каюсь ні в чому з цього — я цим пишаюся. Пишаюся тим, що в політику мене привів Борис Нємцов. І хочу сподіватись, що йому за мене не соромно. Підписуюсь під кожним словом із тих, які я говорив і які спроти мене в цьому звинуваченні. А звинувачую себе лише в одному: що за роки своєї політичної діяльності не зумів переконати достатньо моїх співвітчизників та політиків демократичних країн у тому, яку небезпеку несе для Росії та для світу нинішній режим у Кремлі. Сьогодні це очевидно всім, але страшною ціною – ціною війни.

В останньому слові зазвичай просять про виправдувальний вирок. Для людини, яка не чинила злочинів, єдино законним вироком був би виправдувальний. Але я ні про що не прошу цього суду. Я знаю вирок. Я знав його ще рік тому, коли побачив у дзеркалі людей, що біжать за моєю машиною, у чорній формі та чорних масках. Така зараз у Росії ціна за немовчання…”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”