Неймовірно: прем’єр Росії присвоїв острову на Курилах ім’я Героя України
У це складно повірити, але факт: російський прем’єр Медведєв підписав постанову про присвоєння п’ятьом островам Курильської гряди імен видатних людей. Один із островів названо на честь Героя України генерала Кузьми Дерев’янка.
Окрім Дерев’янка у цьому переліку також прізвища генерал-лейтенанта Олексія Гнечка, дипломата Олексія Громико, губернатора Ігоря Фархутдінова, Анни Щетиніної. Цікаво, що Олексій Гнечко також є українцем!
Трішки історії. Кузьму Дерев’янка називають українцем, який поставив крапку в Другій світовій війні. У вересні 1945-го від імені Радянського Верховного Головнокомандування на борту американського лінкора “Міссурі” генерал підписав Акт про капітуляцію Японії .
А народився Кузьма Миколайович у селі Косенівка Черкаської області. Навчався у київській та харківській військових школах, звільняв Україну від фашистів. Помер 50-літнім в Москві через опромінення, яке отримав у Хіросімі та Нагасакі (вивчав там наслідки атомного бомбардування). Генерал-лейтенант Радянської армії, розвідник і талановитий штабіст у роки Другої світової війни. У 2007 році Президент Ющенко присвоїв Дерев’янку звання Герой України.
Про іншого українця — Олексія Гнечка — відомо, що народився у 1890 році в селі Червона Гусарівка Харківської області. Воював. Під час Другої світової війни прославився під час підготовки Курильської десантної операції. Служив на Далекому Сході. Помер генерал у 1980 році. Віднині острів №15 на Курилах — це острів нашого земляка Олексія Гнечка.
Невідомо, що саме спонукало Медведєва підписати цю постанову. Не будемо ж говорити про вплив позаземних цивілізацій чи ще бозна-чого в умовах тотальної ненависті в Росії до усього українського. Але якщо це перейменування бодай якимсь чином пришвидшить процес передачі Курильських островів Японії, то, певно, треба тішитися. Японія давно заявляє, що це — її територія.
До речі, чому б російському уряду не продовжити таку практику перейменування? Скажімо, історики стверджують, що у Москві, в 1700 і 1702 роках зупинявся український гетьман Мазепа. В Колпачному провулку колись навіть стояли «Палати Мазепи». Тому ми будемо радіти, якщо уряд Москви перейменує Колпачний провулок на честь гетьмана Мазепи.
Леонід ФРОСЕВИЧ