Неймовірно: прем’єр Росії присвоїв острову на Курилах ім’я Героя України

У це складно повірити, але факт: російський прем’єр Медведєв підписав постанову про присвоєння п’ятьом островам Курильської гряди імен видатних людей. Один із островів названо на честь Героя України генерала Кузьми Дерев’янка.

Окрім Дерев’янка у цьому переліку також прізвища генерал-лейтенанта Олексія Гнечка, дипломата Олексія Громико, губернатора Ігоря Фархутдінова, Анни Щетиніної. Цікаво, що Олексій Гнечко також є українцем!

Трішки історії. Кузьму Дерев’янка називають українцем, який поставив крапку в Другій світовій війні. У вересні 1945-го від імені Радянського Верховного Головнокомандування на борту американського лінкора “Міссурі” генерал підписав Акт про капітуляцію Японії .

А народився Кузьма Миколайович у селі Косенівка Черкаської області. Навчався у київській та харківській військових школах, звільняв Україну від фашистів. Помер 50-літнім в Москві через опромінення, яке отримав у Хіросімі та Нагасакі (вивчав там наслідки атомного бомбардування). Генерал-лейтенант Радянської армії, розвідник і талановитий штабіст у роки Другої світової війни. У 2007 році Президент Ющенко присвоїв Дерев’янку звання Герой України.

Про іншого українця — Олексія Гнечка — відомо, що народився у 1890 році в селі Червона Гусарівка Харківської області. Воював. Під час Другої світової війни прославився під час підготовки Курильської десантної операції. Служив на Далекому Сході. Помер генерал у 1980 році. Віднині острів №15 на Курилах — це острів нашого земляка Олексія Гнечка.

Невідомо, що саме спонукало Медведєва підписати цю постанову. Не будемо ж говорити про вплив позаземних цивілізацій чи ще бозна-чого в умовах тотальної ненависті в Росії до усього українського. Але якщо це перейменування бодай якимсь чином пришвидшить процес передачі Курильських островів Японії, то, певно, треба тішитися. Японія давно заявляє, що це — її територія.

До речі, чому б російському уряду не продовжити таку практику перейменування? Скажімо, історики стверджують, що у Москві, в 1700 і 1702 роках зупинявся український гетьман Мазепа. В Колпачному провулку колись навіть стояли «Палати Мазепи». Тому ми будемо радіти, якщо уряд Москви перейменує Колпачний провулок на честь гетьмана Мазепи.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *