В Казахстані в людей стріляють без попередження. Влада за допомогою Путіна придушила народні протести

В Казахстані затримано понад три тисячі протестувальників, є десятки вбитих. За допомогою російських військ режим роздушив народний бунт.

Президент Касим-Жомарт Токаєв віддав наказ стріляти у мітингарів без попередження, він відмовився від діалогу з опозиціонерами, назвавши їх злочинцями і бандитами. Він подякував Путіну за військову допомогу.

Нагадаємо: в Казахстані з 2 січня спалахнули потужні акції протесту, люди вийшли на вулиці з вимогами знизити ціни на газ. Злякавшись всенародного бунту, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня відправив уряд у відставку. Економічні вимоги протестувальників почали переростати в політичні.

Бунти в Казахстані називають “газовими” протестами, тривають з 2 січня. Вони розпочалися у місті Жанаозені Мангістауської області після космічного стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. З нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27).

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *