Вперше в історії медицини людині пересадили серце свині
Американські лікарі здійснили великий прорив у медицині – вони вперше пересадили людині серце генетично модифікованої свині.
Як повідомляє “The Associated Press”, операцію провели лікарі Медичного центру Університету Меріленда, рятуючи життя чоловіка з важким захворюванням серця. Через три дні після експериментальної операції він почувається добре, сказали медики.
Тим не менш, вони говорять: поки що рано стверджувати, що операція є стовідсотково успішна, водночас є важливим кроком у багаторічному дослідженні використання органів тварин для порятунку хворих людей. Трансплантація показала, що серце генетично модифікованої тварини може функціонувати в людському організмі без негайного відторгнення.
Пацієнтом є 57-річний Девід Беннетт, працював різноробочим.
Як зазначає видання, в Америці є величезна нестача людських органів для трансплантації, що змушує вчених спробувати з’ясувати, як для пересадки використовувати органи тварин.
Видання “The Associated Press” пише, що тамтешні лікарі постійно експериментують. У 1984 году дитині було пересаджено серце бабуїна, хлопчик прожив з ним лише 21 день. Цього разу лікарі, пересаджуючи людині серце свині, перед цим зробили “корекцію” генів тварини, видаливши з її клітин цукор, який “віповідає” за швидке відторгнення органу.
Цю операцію було дозволено як виняток, оскільки у пацієнта не було інших варіантів для порятунку. Вона тривала сім годин в лікарні Балтимора. Лікар Бартлі Гриффіт, який її проводив, сказав, що стан пацієнта — серцева недостатність і нерегулярне серцебиття — не дозволяло зробити пересадку серця чи серцевого насосу. За свою медичну практику лікар Гриффіт пересадив серця свині приблизно 50 бабуїнам.
На фото: хірурги показують серце свині перед початком персадки цього органу людині.
Фото: Марк Теске, АР