Дональд Трамп виступив із першим посланням до американського Конгресу (+відео)

Президент США Дональд Трамп виступив зі щорічним посланням до обох палат Конгресу, яке носить назву “Про становище в країні” (State of the Union Address). У ньому він зосередився на успіхах в економіці, закликав зміцнити ядерні сили для стримування Китаю і Росії, заявив про закінчення програми візової лотереї та продовження роботи в’язниці Гуантанамо.

“Купуй американське, наймай американців”

Свою промову Трамп, рейтинг довіри до якого не дуже високий, почав з економічної частини, зосередившись на успіхах, які він повністю приписує собі.

Американський президент заявив, що в США створено 2,4 млн робочих місць, з них 200 тисяч – у сфері виробництва. За його словами, безробіття в США впало до рекордно низького рівня, зокрема і серед афроамериканців.

Трамп згадав, що американська компанія Daimler Chrysler повертає виробництво з Мексики і відкриває його в Мічигані. Крім того, він розповів про багатомільярдні інвестиції в США компанії Apple, а також про $50 млрд, які вкладе в розробки у США американська нафтогазова компанія Exxon Mobil.

Трамп заявив, що всі ці можливості були створені завдяки податковій реформі, яка знизила податок для компаній з 35% до 21% і вважається головним досягненням президента США за перший рік правління.

Він також звернувся до Конгресу з проханням виділити $ 1,5 трлн на ремонт і створення нової інфраструктури в США, а також заявив про програму реформування тюремної системи, яка дасть «другий шанс засудженим». Йдеться про розширення можливостей для освоєння професій і отримання освіти ув’язненими.

Глава Білого дому також пообіцяв, що його адміністрація зробить все можливе для зниження цін на рецептурні ліки, які в інших країнах коштують набагато менше, ніж в США. «Ціни будуть знижені! Слідкуйте за цим! »- пообіцяв Трамп.

Заяву президента, що його уряд добився скасування закону про обов’язкове медичне страхування (який став головним досягненням його попередника Барака Обами), зала, на відміну від інших пасажів, зустріла більш ніж стриманими оплесками. Демократи залишилися сидіти на своїх місцях.

Трамп знову заявив, що посилюватиме боротьбу з нелегальною міграцією, а лотерея “Green Card“, яка дає шанс отримати право на роботу і проживання у США, буде припинена. Водночас буде збережено програму, за якою 1,8 млн нелегальних мігрантів, яких батьки привезли до США дітьми, отримають можливість законно жити в Сполучених Штатах і впродовж 12 років стати повноцінними громадянами.

Трамп вкотре повторив, що мур на американо-мексиканському кордоні буде добудовано. І нагадав, що саме нелегальні мігранти становлять левову частку вуличних банд.

Режими-ізгої, протистояння з РФ і КНР і боротьба з тероризмом

Друга частина виступу була присвячена зовнішній політиці. Загалом цю “слабшу” частину виступу Трампа можна передати реченням: Штатам загрожують “режими-ізгої”, такі як КНДР і Іран, а також Китай і Росія, які прагнуть «кинути виклик цінностям» Америки.

У зв’язку з цим президент США закликав конгрес утриматися від скорочення військового бюджету США, щоб повною мірою фінансувати армію і модернізувати ядерний арсенал. Трамп зауважив, що, можливо, колись настане такий момент, коли всі країни відмовляться від ядерної зброї, але “ми поки ще не там”.

Трамп заявив, що терористи – не звичайні злочинці, а члени «незаконних збройних формувань». Американська преса вже розцінила це як натяк, що на них не поширюються статті конвенцій щодо військовополонених. Також американський президент повідомив, що в’язниця на базі США в Гуантанамо продовжуватиме працювати, щоб допомагати боротися з терористами.

Нагадаємо, що тюрму, розташовану на військовій базі США на Кубі, було відкрито після подій 11 вересня 2001 року. В ній утримують членів незаконних збройних формувань, переважно з Афганістану, Іраку та країн Близького Сходу. При цьому в’язні Гуантанамо не підпадають під юрисдикцію цивільних судів США.

У зовнішньополітичній частині послання Трамп згадав «диктатури» на Кубі і Венесуелі та «найжорстокіший» режим – у КНДР. Господар Білого дому пообіцяв, що продовжить чинити тиск на Пхеньян.

Для ілюстрації ситуації в Північній Кореї до зали запросили одного з втікачів до Південної Кореї. Трамп також нагадав про долю американського студента Отто Уормбіра, засудженого в КНДР до 15 років каторги за те, що він зірвав зі стіни пропагандистський плакат. Юнак, який вийшов на волю завдяки посередництву третіх країн, незабаром помер від ускладнень ботулізму в Америці.

У промові Трамп також згадав «жахливу» ядерну угоду з Тегераном, закликавши конгрес змінити її. Ідея Трампа полягає в тому, щоб позбавити Іран можливості розвивати програму балістичних ракет.

І насамкінець, своє президентство Трамп назвав «початком великої подорожі», а завершив виступ, як і завжди, закликом «повернути Америці велич».

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *