У МВС назвали документи, необхідні для подорожі за кордон на автівці після “безвізу”

З 11 червня українці зможуть скористатися безвізовим режимом з Європейським Союзом і без додаткових ускладнень подорожувати Європою автомобілем.

Громадяни України з біометричними паспортами отримають право на безвізовий в’їзд до всіх держав-членів ЄС (окрім Великої Британії й Ірландії), а також до чотирьох країн – асоційованих членів Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Головний сервісний центр МВС склав перелік документів, які повинні мати власники авто для виїзду за кордон:

  • національне посвідчення водія, яке має відповідати міжнародним вимогам, зокрема, повинно мати строк дії;

  • розпізнавальний знак України на транспортному засобі;
  • договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що видане на особу, яка перетинає кордон;
  • державний номерний знак на автомобілі.

Індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати на державних номерних знаках, різних “Лоліт” і “Буржуїв” іноземці просто не пропустять.

У разі відсутності права власності на автомобіль, слід оформити документи для поїздки за кордон. Для цього необхідна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право на користування транспортним засобом.

Українцям, які виїжджають за кордон на автомобілі, видається свідоцтво про реєстрацію на їх ім’я.

Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у сервісному центрі МВС. Після подорожі таке свідоцтво про реєстрацію потрібно повернути в сервісний центр упродовж 10 днів.

Транспортні засоби, на які накладено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

Нагадаємо, що лібералізація візового режиму стосуватиметься лише тих громадян України, що мають біометричні паспорти (ID-картки), які видає Державна міграційна служба. Українці зможуть їздити в Євросоюз на 90 днів для туристичних, ділових подорожей чи для відвідування друзів і родичів. Водночас спрощений візовий режим не дає права на роботу чи навчання в ЄС.

В’їзд до країн ЄС дозволять громадянам, які можуть обґрунтувати мету своєї поїздки; мають достатньо грошей, аби забезпечити себе і придбати квиток додому (довідка з банку про стан рахунку не потрібна); і не перебувають у “чорному списку”.

Чому прикордонники ЄС можуть завернути українців, читайте тут

Дипломати пояснили, коли громадянам України можуть відмовити у в’їзді до Євросоюзу

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *