Ратифікацію завершено: король Нідерландів підписав Угоду про асоціацію Україна-ЄС

Король Нідерландів Віллем-Олександр підписав закон, підтриманий парламентом країни, яким ратифікується Угода про асоціацію між Україною та Європейський союзом. Про це Президент України Петро Порошенко повідомив у Харкові на прес-конференцї з Президентом Литовської Республіки Далєю Грібаускайте.

Монарх підписав ратифікаційні грамоти 1 червня, а 8 червня сплив термін подачі можливої апеляції. Тепер їх надішлють до Брюсселя. Далі Рада Європейського Союзу своїм спеціальним рішенням запустить виконання Угоди про асоціацію з ЄС в повному обсязі, а не в режимі тимчасового застосування, як досі.

Нагадаємо, 30 травня верхня палата парламенту Нідерландів (Сенат) проголосувала за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Сенат голосував без обговорення, дебати з українського питання відбулися 23 травня. Тоді стало зрозумілим, що в парламенті є більшість на підтримку угоди.

Нижня палата парламенту Нідерландів (Палата представників) ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС ще 23 лютого.

Нагадаємо, що набуття чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС забуксувало саме через позицію Нідерландів. Хоча парламент і ратифікував угоду, це питання винесли на всенародний референдум. Голландці сказали “ні” Асоціації, однак остаточну крапку в цьому питанні мав поставити уряд. Він домігся від Євросоюзу внесення суттєвих правок у документ.

Тепер Асоціація не дає Україні перспективи членства в ЄС, нам відмовили у гарантіях колективної безпеки та наданні військової чи фінансової допомоги. Не отримають українці і права проживати чи працювати на території Євросоюзу. Такі були умови уряду прем’єра Рютте.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *