Сенат Нідерландів ратифікував Угоду про асоціацію Україна-ЄС (+відео)

У вівторок, 30 травня, верхня палата парламенту Нідерландів (Сенат) проголосувала за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Сенат голосував без обговорення, дебати з українського питання відбулися 23 травня. Тоді стало зрозумілим, що в парламенті є більшість на підтримку угоди.

Нижня палата парламенту Нідерландів (Палата представників) ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС ще 23 лютого.

Схвалення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом голландським Сенатом є останнім кроком, який розблокує офіційний запуск асоціації Україна-ЄС. Згідно з процедурою, тепер ратифікаційні грамоти має підписати король Нідерландів, а потім їх надішлють до Брюсселя. Далі Рада Європейського Союзу своїм спеціальним рішенням запустить виконання Угоди про асоціацію з ЄС в повному обсязі, а не в режимі тимчасового застосування, як досі.

Нагадаємо, що набуття чинності Угоди про асоціацію Україна-ЄС забуксувало саме через позицію Нідерландів. Хоча парламент і ратифікував угоду, це питання винесли на всенародний референдум. Голландці сказали “ні” Асоціації, однак остаточну крапку в цьому питанні мав поставити уряд. Він домігся від Євросоюзу внесення суттєвих правок у документ.

Тепер Асоціація не дає Україні перспективи членства в ЄС, нам відмовили у гарантіях колективної безпеки та наданні військової чи фінансової допомоги. Не отримають українці і права проживати чи працювати на території Євросоюзу. З такими обмовками уряд прем’єра Рютте подав документ до парламенту королівства на ратифікацію.

“Єдиним фронтом ми отримали важливу перемогу. Єдиним фронтом ми відстояли Угоду про асоціацію, дорогу до якої три з половиною роки тому відкрили учасники Євромайдану та Революції Гідності.

Вже перший рік тимчасового застосування Угоди продемонстрував, наскільки високий потенціал вона має для України. Наш експорт до країн ЄС зріс майже на чверть (на 24,5%). Україна поступово інтегрується в європейську політику в багатьох сферах.

Набуття чинності Угоди про асоціацію, зона вільної торгівлі та безвізовий режим з ЄС, який стартує рівно за десять днів, – це є надзвичайно важливі кроки на нашому шляху до Об’єднаної Європи.

Ми твердо налаштовані йти до нашої стратегічної мети. Це гарантія нашої свободи, незалежності та територіальної цілісності. Європа – це наш цивілізаційний вибір”, – так рішення Сенату Нідерландів про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС прокоментував Президент Петро Порошенко.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 13 =