“Супутник марнославства”. У нічному небі засяяла “Зірка людства”
21 січня з території Нової Зеландії американська приватна компанія Rocket Lab запустила на орбіту Землі супутник із пафосною назвою «Зірка людства». Цей космічний об’єкт у формі кулі вкритий 65 дзеркальними панелями з вуглецевого матеріалу, які відбивають світло. Він дуже швидко обертається, і його єдина мета – яскраво сяяти. За задумом творців, він має стати найяскравішим об’єктом у нічному небі.
Планується, що «Зірка людства» пробуде на орбіті 9 місяців і десь у жовтні 2018 року згорить в атмосфері. А до того часу її зможуть побачити неозброєним оком в нічному небі жителі Землі.
Її єдине завдання – привертати увагу жителів землі до космосу.
“Зачекайте, поки “Зірка людства” опиниться над головою і покличте ваших близьких поглянути на неї. Так ви зможете відчути зв’язок з більш ніж сімома мільярдами людей на цій планеті, з якими ми ділимося цим польотом”, – написав засновник компанії Rocket Lab Пітер Бек на сайті проекту.
Водночас не всім ця ідея припала до смаку. Найбільше розлючені астрономи, яким яскравий космічний об’єкт заважає вести спостереження.
Вони вважають запуск супутника проявом марнославства його творця і називають “Зірку людства” кулею для дискотеки та космічним сміттям.
До того ж нарікають, що орбіта Землі і так переповнена супутниками. На даний час там уже перебувають кілька тисяч супутників, і їхня кількість постійно збільшується. Так, у лютому 2017 року Індія встановила рекорд, коли з допомогою однієї ракети запустила в космос одразу 104 супутники.
Ще кілька десятиліть тому астрофізик NASA Дональд Кесслер прогнозував варіант розвитку подій, коли супутники, які перебувають на орбіті, можуть зіткнутися між собою. Так буде запущено ланцюгову реакцію вторинних зіткнень – так званий синдром Кесслера.