Астрономи святкують: “Зірка людства” згоріла в атмосфері

Супутник із пафосною назвою «Зірка людства», який 21 січня 2018 року запустила на орбіту американська компанія Rocket Lab, збився з курсу і згорів в атмосфері. Цей космічний об’єкт у формі кулі був укритий 65 дзеркальними панелями з вуглецевого матеріалу, які відбивали сонячне світло. Він дуже швидко обертався, і його єдиною метою було  яскраво сяяти, щоб привертати увагу людей до космосу.

Планувалося, що «Зірка людства» пробуде на орбіті 9 місяців і десь у жовтні 2018 року згорить в атмосфері. За задумом творців, вона мала стати найяскравішим об’єктом у нічному небі.

Водночас не всім ця ідея припала до смаку. Найбільше розлютились астрономи, яким яскравий космічний об’єкт заважав вести спостереження. Вони вважають запуск супутника проявом марнославства його творця і називали “Зірку людства” кулею для дискотеки і космічним сміттям. Тепер у астрономів всього світу – невеличке свято з приводу загибелі супутника-невдахи.

Вчені нарікають, що орбіта Землі і так переповнена космічними апаратами. На даний час там уже перебувають кілька тисяч супутників, і їхня кількість постійно збільшується. Так, у лютому 2017 року Індія встановила рекорд, коли з допомогою однієї ракети запустила в космос одразу 104 супутники.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *