Жахлива картина в Бориспільській районній лікарні. До уваги Уляни Супрун

Сьогоднішня ситуація в Бориспільській центральній районній лікарні нагадала невтішну картину, яку побачили кореспонденти “Українського репортера” два роки тому в Кагарлицькій райлікарні. В Кагарлику хворі спали на старих, брудних матрацах і подушках, укривалися драними ковдрами, харчувалися за 8 гривень на день і витрачали на лікування від півтори до чотирьох тисяч гривень на тиждень. Див. статтю – Медична реформа: у Кагарлику ні хворі, ні медики нічого доброго від неї не чекають

Сьогодні – Бориспіль, де також “упроваджується” медична реформа. І яких же “успіхів” досягнуто на цій ниві?

Отже, департамент охорони здоров’я КОДА повідомляє тривожну новину:

“В Бориспільській ЦРЛ виявлено два види інфекційних паличок – кишкову та пневмонії.

У ході перевірки комісією, у складі якої перебували представники Держпродспоживслужби у Київській області, Бориспільської центральної районної лікарні було виявлено низку недоліків. Зокрема, маніпуляційна, інфекційне, терапевтичне, пологове відділення знаходяться у жахливому стані, стіни потребують негайного ремонту, сиплеться штукатурка, пацієнтам створені, відверто, антигігієнічні умови, відсутнє елементарне обладнання, медичні інструменти тощо. Безліч порушень зафіксовано і в хірургічному відділенні та операційній. Не в кращому стані – харчоблок, який потребує також термінового ремонту, не працює витяжка, відсутні навіть рукомийники…

Це при тому, що з бюджету 2018 року, за словами голови райдержадміністрації Олександра Туренка, на потреби лікарні було виділено 90 мільйонів гривень.

Та найгірше – в терапевтичному відділенні лікарні, Держустановою «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» виявлено дві інфекційні палички – ентерекок фекаліс (простою мовою – кишкову паличку) та клебсієлу пневмоніє.

Це вказує на недотримання протиепідемічного режиму та може призвести до виникнення й розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій. Результати перевірки “Київський обласний лабораторний центр” направив Держпродспоживслужбі у Київській області для прийняття невідкладного рішення про закриття терапевтичного відділення.

Також 27 грудня 2018 року голова КОДА Олександр Терещук на селекторній онлайн нараді з очільниками міста і району та відповідними службами дав доручення створити комісію на чолі із заступником голови КОДА Аллою Арешкович та підготувати план дій для негайного усунення недоліків у лікарні”.

Нагадаємо, що у 2018 році департамент охорони здоров’я КОДА очолювала Алла Арешкович. Можливо, за великі успіхи у впровадженні медичної реформи на Київщині її було підвищено на посаді – призначено заступником голоти КОДА. Але де ж тії успіхи?

Через Фейсбук “Український репортер” поцікавився в департаменті охорони здоров’я КОДА, чи бачила торік недоліки в Бориспільській лікарні Алла Арешкович? Оперативно одержали таку відповідь:

“Український репортер” про медичну реформу на Київщині розповідав, зокрема в таких матеріалах:

До речі, у 2017 році кореспонденти “Українського репортера” побачили в обухівській лікарні також непривабливу картину:

“Поруч із терапевтичним відділенням стоїть згадувана уже чотириповерхова споруда поліклініки. Зовні – ніби й будинок як будинок. Проте тільки-но заходиш всередину – відкривається картина не для тих, у кого слабкі нерви. Насамперед в око впадають величезні, глибокі вибоїни на підлозі, яку колись було покрито лінолеумом, а тепер він де-не-де тільки прикриває бетонну поверхню, стіни також обшарпані, поколупані, двері та меблі такі, наче їм уже років 40–50, не менше.

Та найбільшою “окрасою” поліклініки є її туалет. В ньому двоє дверей – зовнішні (з коридору) і внутрішні.

Проте закриваються лише перші. Інші ж – таке враження, що доторкнешся до них, і вони впадуть тобі на голову. Мабуть, тому і напис на дверях зробили: “Ці двері не зачиняти”. Те, що в туалеті – бруд, протікають усі можливі крани, то вже інша справа…”

Сьогодні МОЗ України рапортує про те, як багато коштів надійде в регіони в рамках медичної реформи:
“Медична субвенція місцевим бюджетам на спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та екстрену медичну допомогу – 55,7 млрд грн. Усі комунальні медзаклади, крім закладів первинної медичної допомоги, у 2019 році будуть фінансуватися за принципом медичної субвенції. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та екстрену медичну допомогу складе 55,7 млрд грн.”

З часом люди побачать і проаналізують, як витрачалися ці мільйони гривень.

А поки що ми розміщуємо сердиті коментарі користувачів соцмереж про нинішню ситуацію в Борисполі.

Ще деякі коментарі:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *