“Завозять як допомогу й продають у модних бутиках”: у Мінсоцполітики взялися за схеми з гуманітаркою

Державний бюджет України отримує значні збитки через схеми на гуманітарній допомозі.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль на своїй сторінці в Фейсбуку.

За його словами, Мінсоцполітики відповідає за надання товару з-за кордону статусу гуманітарної допомоги, що звільняє такі товари від сплати податків і митних платежів. Що, в свою чергу, допомагає нечесним ділкам завозити новий товар під виглядом гуманітарки і продавати на ринках і в модних бутиках.

“Як наслідок – держбюджет недоотримує купу грошей”, – підкреслив Коваль.
Він нагадав, що 19 грудня на засіданні робочої групи міністерства розглядалися 133 звернення про визнання вантажів гумдопомогою.

“Поки тільки 28 з них ми визнали гуманітаркою. Щодо інших ми направили запити до відповідних органів і очікуємо результат. В основному підтвердження очікують вантажі з одягом і взуттям”, – уточнив Коваль.

За даними міністерства, з січня по жовтень в Україні надійшло 20 100 тонн гуманітарки, оформленої на 427 добродійні фонди і організації від 39 країн-донорів. З товарів, що ввозяться, по його словами, 55% становить одяг і взуття – 11 000 тонн і якщо припустити, що середня вага одиниці одягу або взуття становить 1 кг, то за 10 місяців в Україну було завезено 11 млн. одиниць одягу.

Коваль припустив, якщо порахувати вартість одягу по 200 грн. за одиницю, то вийде 2,2 млрд. грн. “Якщо розмитнювати цей одяг по правилах не гуманітарки, – це майже 0,5 млрд. грн. тільки податку на додану вартість до державного бюджету”, – підкреслив Коваль.

“У нас виникають серйозні сумніви щодо заяв” благодійних організацій “, які говорять, що завозять речі в нашу країну і все роздають людям”, – написав він і додав, що Мінсоцполітики розробило і надіслало на погодження органами влади постанову Кабміну “Про деякі питання організації ведення Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги “.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *