Заберуть права і не пустять за кордон. Рада посилила покарання за несплату аліментів

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект №7277 “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Документ передбачає нові важелі примусового виконання рішень до тата-боржника, який заборгував своїй дитині аліменти більш ніж за півроку:

  • тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на 6 місяців);
  • тимчасове обмеження у праві користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
  • тимчасове обмеження у праві полювання (до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів);
  • тимчасове обмеження у праві виїжджати за кордон (до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів);
  • соціальні роботи, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час, вид робіт визначають органи місцевого самоврядування. Соціальні роботи призначає суд на термін від 120 до 240 годин, не більше ніж 8 годин на добу (неповнолітнім 2 години на день).

Сідати боржнику за кермо не можуть заборонити у разі, якщо він водінням заробляє на життя, використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І, ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю.

У разі ухиляння від соціальних робіт, боржника суд може відправити під адміністративний арешт на термін до 15 діб (1 доба арешту – 15 годин робіт).

Соціальні роботи не призначаються інвалідам І або ІІ групи, вагітним жінкам, жінкам після 55 років та чоловікам, старшим за 60 років.

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж 6 місяців, питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін від одного місяця самостійно вирішує той із батьків, з яким за рішенням суду мешкає дитина.

Нагадаємо, наприкінці вересня Кабінет Міністрів збільшив мінімальний розмір аліментів на дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для відповідного віку.

Тепер для дітей до 6 років прожитковий мінімум складає (з 1 грудня) 1 492 грн. Відповідно мінімальні аліменти для малюків складають 746 грн.

Для дітей у віці 6-18 років прожитковий мінімум складає 1860 грн. Мінімальні аліменти для дітей такого віку – 930 грн.

Загалом на одну дитину можна вимагати чверть, на двох дітей – одну третину, на трьох і більше дітей – половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину.

Тепер аліменти є власністю дитини, а не тих, з ким вона проживає (так було раніше).

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *