Верховна Рада підвищила розмір аліментів

Верховная Рада прийняла у другому читанні і в цілому Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо покращення захисту права дитини на належне утримання” №4928. Цим документом спрощено стягнення аліментів і підвищений їхній розмір. 

Якщо раніше мінімальний розмір аліментів на дитину складав 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то закон підвищив рівень виплат до 50%. Тепер для дітей до 6 років прожитковий мінімум з 1 травня складає 1 426 грн, а з 1 грудня – 1 492 грн. Відповідно, мінімальні аліменти для малюків складають 713 грн з травня і 746 грн з грудня.

Для дітей у віці 6-18 років прожитковий мінімум з 1 травня складає 1777 грн, а з 1 грудня – 1860 грн. Відповідно, мінімальні аліменти для дітей такого віку складають 889 грн з травня і 930 грн з грудня.

Загалом на одну дитину можна вимагати чверть, на двох дітей – одну третину, на трьох і більше дітей – половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину.

Даний законопроект передбачає, що тепер аліменти є власністю дитини, а не тих, з ким вона проживає (так було раніше).

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + 16 =