З якими скаргами йдуть до Київенерго
З 13 травня в різних районах столиці Київенерго додатково відкриває ще 16 мобільних офісів компанії, в яких люди поблизу своїх домівок зможуть отримати консультацію кваліфікованих фахівців, подати документи для оформлення договорів із компанією тощо.
Кореспондентка “Українського репортера” поспілкувалася з киянами, які прийшли до цього підприємства за правдою і справедливістю. Отже, Київенерго ізсередини.
Приймальня Центру обслуговування клієнтів ПАТ “Київенерго” на вулиці Жилянській (сюди можна записатися на прийом через Інтернет). Простора кімната, зручні, м`які крісла. На стіні – електронне табло з інформацією, номерами відвідувачів. Черга до спеціалістів центру порівняно невелика.
Здавалося б, все як у цивілізованому світі.
Проте, на жаль, це лише зовнішній бік роботи установи. Кореспондентка “Українського репортера” поспілкувалася з відвідувачами Центру обслуговування клієнтів Київенерго на Жилянській і виявила, що більшість із них незадоволені роботою ПАТ, мають до нього низку серйозних претензій.
– Я сьогодні вже вдруге сюди приходжу. Перший раз прийшов, поспілкувався з працівниками центру і від того спілкування в мене серце заболіло, пішов додому, випив корвалолу і оце знову сюди повернувся, бо справу ж не вирішено, – роздратовано розповідає немолодий чоловік, пенсіонер, який назвався Володимиром Миколайовичем.
Виявляється, йому в квартиру ще 29 березня поставили лічильник на гарячу воду, згідно з яким пенсіонер має платити за цю послугу. І що ж виходить – чоловіка змушують віддати свої чесно зароблені гроші за 44 кубометри використаної води, а насправді він використав її значно менше, приніс у Київенерго і документи на лічильник, і показники, а йому там закидають, мовляв, а чим доведете, що у вас лічильник є. Ніби Володимир Миколайович винний у тому, що до цього часу, за понад два місяці, ніхто з Київенерго до нього не прийшов і не перевірив наявності у квартирі лічильника, хоча чоловік вчасно повідомив, що в нього він є. Хотів після цього потрапити на прийом до керівника Центру обслуговування клієнтів Київенерго Людмили Льовочкіної, а йому сказали, що лише через два місяці може це зробити.
– Раніше хоч книга скарг була, куди можна записати свої претензії, а тепер і цього немає, – нарікає Володимир Миколайович.
Інший пенсіонер (опівдні у центрі на Жилянській були в основному люди похилого віку, серед молоді – або представники юридичних осіб, або ті, хто прийшов сюди впереше і нічого суттєвого про роботу Київенерго сказати не може), який назвався Сергієм Матвійовичем, розповів, що у нього також була оказія з лічильником. Працівники Київенерго поставили на ньому пломбу, та так, що вона закривала показники, які потрібно знімати, тож була морока, поки цю проблему не вирішили. Цей же клієнт центру на Жилянській розповів і про значно серйознішу незручність, яка допікає йому вже понад місяць.
Сергій Матвійович звернувся до Київенерго, щоб укласти з ним договір на обслуговування. Він є власником квартири, має особовий рахунок, мешкає разом із дружиною, і прописано в його помешканні лише подружжя. Проте під час приватизації квартири було зазначено, що на певну частину площі помешкання мають право також його донька з онуком. Тому в Київенерго вимагають, щоб він брав у кожного з них заяву про те, що вони не проти, щоб їхній батько чи дід оформляв від свого імені договір з Київенерго. Сергія Матвійовича обурює таке безглуздя, адже він є власником квартири і особовий рахунок на житло виписаний на нього. Та й раніше такого ніхто ніколи від пенсіонера не вимагав.
– Колись був такий випадок, що хтось із дітей прийшов у Київенерго та обурювався, чому саме на батька, а не на них оформлений договір, тож юристи цієї установи і підстраховуються – посилають ходити по колу. А якби мій онук сказав, що він проти, щоб на мене договір оформили, то що ж мені тоді робити? Для усіх незгодних суд же є? Та й в Інтернеті подано перелік документів, які потрібно надати Київенерго, щоб укласти з цією установою договір на обслуговування, – обурюється Сергій Матвійович.
До розмови в приймальні центру на Жилянській приєдналася і пенсіонерка, що назвалася Тетяною Петрівною, виявляється, що в неї теж був інцидент з працівниками Київенерго. Жінка є власницею квартири, вона заміжня. На сімейній раді було вирішено, щоб договір на ослуговування в Київнерго був оформлений на чоловіка. То її змушували завірити цю згоду в нотаріальній конторі, де такі послуги коштують дорого. І лише після того, як Тетяна Петрівна на хтозна-який раз потрапила до одного з керівників, це питання вирішилося і без втручання спеціальних юридичних служб – просто на заяві чоловік написав своєю рукою, що він не заперечує, щоб договір був оформлений на нього.
Цього дня Тетяна Петрівна прийшла в Центр обслуговування клієнтів на Жилянській, щоб перевірити свої рахунки. Бо вона, як сумлінна, законослухняна громадянка, оплачує надані їй послуги Київенерго вчасно і скільки потрібно, але наступного місяця жінці нараховують якийсь борг. Було так, що вона згодилася все оплатити, так і зробила. І що ж, знову наступного місяця виникли якісь недоплати, які змушують погасити.
Згадуваний уже Сергій Матвійович також сказав про платіжки. У них йдеться про те, що потрібно проплатити в Київенерго за надані послуги до 20 числа кожного місяця, а надходять вони до людей числа 25–30. Буває, що хтось проплатить, а в поточний місяць ця плата не зараховується, і через кілька днів приходить ще одна платіжка. Тож буває, що хтось не розбереться та й оплатить послуги Київенерго двічі. А переплачені гроші, звісно, ніхто не поверне.
З подібними проблемами, невирішеними питаннями зверталися до Центру обслуговування клієнтів й інші відвідувачі. На питання, чи знають вони, що з 10 травня можна вже буде записуватися на прийом до спеціалістів Київенерго по Інтернету, більшість відповіла, що не користується цими послугами, а інші ще не знали про це. Всі відвідувачі того дня записалися на прийом згідно з живою чергою.
Зі спілкування навіть з небагатьма клієнтами Київенерго все ж можна підмітити спільну тенденцію недоліків у роботі компанії – зайвий бюрократизм, недостатня роз`яснювальна робота з людьми щодо нарахування їм плати за користування тепло- чи електроенергією, невчасне чи неякісне технічне обслуговування лічильників та іншого обладнання.
ДО ТЕМИ. Як повідомляє ПАТ “Київенерго”, компанія намагається поліпшити взаємодію з клієнтами, зокрема, запроваджує нововведення, відкриває нові пункти прийому громадян. Так, з 10 травня кияни можуть записуватися на прийом до спеціалістів семи Центрів обслуговування клієнтів через Інтернет, що дозволить людям заощадити час, спланувати свій візит до цієї установи завчасно.
Алла ТОПЧІЙ
Фото Олексія ІВАНОВА