“Я бачу себе в Україні”: юний львівський винахідник Дмитро Лопушанський розповів про свої плани та стартапи
Дмитру Лопушанському лише 17. А він вже встиг перемогти у кількох конкурсах, створити бота, який може фільтрувати новини у Telegram. А з винаходом для незрячих хлопець переміг у Всесвітньому конкурсі юних науковців у Малайзії, випередивши аж 170 учасників.
Ще в початковій школі у хлопця було багато захоплень – плавання, шахи, різні гуртки, секції робототехніки. У середній школі вже був активним учасником олімпіад з точних наук, а також німецької та англійської. У 9-му класі записався на курси ІТ, а в 11-му визначився, що вступатиме до УКУ.
За словами Дмитра Лопушанського, він бачить себе в Україні. Бо, якщо ти проведеш студентські роки закордоном, то звикаєш до іншої країни, в тебе з’являються нові дузі. І тоді в Україні тебе вже мало що тримає, і важко переключитися. Тому, я вважаю, що можна зразу здобувати знання і обростати контактами в Україні.Крім того було важливо бути близько до моєї сім’ї. Бо це люди, які підтримують і дають натхнення. А закордоном не було б такої підтримки.
“Півтора роки тому я почав думати над проектом, який був би корисним і потрібним, – каже хлопець.- І я звернувся до Оксани Потимко (директорка ГО «Українська спілка людей з інвалідністю»), яка порадила мені кілька ідей і познайомила з незрячими, з якими ми потім тестували пристрій.
Допомога людям з особливими потребами – це те, чим я не займався раніше. А я люблю ставити перед собою виклики і займатись тими речами, які будуть мене розвивати. Можливо, ідея виникнула ще й через те, що в мене самого поганий зір і я просто задумався про те – а як же людям, які взагалі не бачать…”
Винахід Дмитра для незрячих – це пристрій у вигляді кишенькового ліхтарика, який поміщається в одній руці. Він може визначати колір, виміряти рівень освітленості та попередити людину про перешкоду в радіусі одного метра.
Хлопець хоче випустити в Україні хоча б кілька партій. зараз над цим і працює.
Дмитро Лопушанський порадив молодим людям, які мають ідеї для стартапів, мають бажання працювати над проектами, але відчувають невпевненість – не боятися. Бо на думку винахідника, те, як ти позиціонуєш і презентуєш свій проект має велике значення. Також варто пробувати себе у конкурсах, конференціях. Не треба боятися звертатися до людей, які можуть допомогти. Люди більш готові допомогти, ніж нам іноді здається. Треба вірити в себе, робити те, чим тобі подобається займатись, що приносить користь іншим і тоді все вийде.
Читайте також: