Київська студентка Ольга Харасахал розробила унікальний метод діагностики раку

Учениця Малої академії наук України Ольга Харасахал представила метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань, за що отримала “золото” на одному з найбільших світових конкурсів наукових проєктів.

У прес-службі Міністерства освіти і науки розповіли, що двоє учнів Малої академії наук України завоювали дві медалі на Міжнародному конкурсі наукових проєктів Mostratec-2019.

Ольга Харасахал отримала золоту медаль і особливу відзнаку світової спільноти “Вільна наука” за розробку нового методу виявлення метастаз меланоми на ранніх стадіях за аналізом крові.

Проєкт уже працює в онкодиспансері в Маріуполі, звідки дівчина родом.

“Я присвятила свою наукову роботу меланомі — раку шкіри. Маріуполь — приморське місто, у нас багато людей відпочивають на пляжі та не знають міри в цьому. Сонячний опік, який людина отримала у 13 років, може бути причиною меланоми в 60”, — розповіла Ольга в інтерв’ю виданню “Освіторія”.

Конструкція апарату і принцип його роботи не нові. Але метод діагностики, який запропонувала Ольга, принципово відрізняється від попередніх тим, що дає можливість за аналізом крові виявити початок процесу утворення метастазів при меланомі і спрогнозувати розвиток хвороби.

Окрім дослідження проблем раку, Ольга працює волонтеркою в госпіталі, з 14 років допомагала воїнам АТО в Маріуполі, була переможницею світового конкурсу INTEL ISEF.

Інший український учасник — Дмитро Соломянюк — отримав бронзову медаль, запропонувавши унікальний метод боротьби з пластиковими відходами та звалищами.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *