Вишивальниця Наталія Грицишин з Тернопільщини зібрала унікальну колекцію наперстків зі всього світу

Наталія Грицишин захоплюється вишивкою змалку. Кілька років тому жінка відкрила для себе стародавні традиційні узори і зараз відновлює їх через вишивку, щоб передати наступним поколінням. А ще пані Наталя колекціонує наперстки. Має їх уже більше сотні. У її колекції є експонати з Німеччини, Англії та багатьох країн.

Зараз майстриня живе у Теребовлі. Вона каже, що вишивка – її життя, тому нещодавно вирішила, що це стане і її основною професією. Вишиванки у Наталії Грицишин замовляють люди з всієї України та навіть закордону, повідомляє te.20minut.


Колекція наперстків налічує вже понад 120. Майстриня розповідає, що багато подорожувала і часто заходила в сувенірні крамниці, щоб купити щось на згадку, а наперсток – це ж вишивальна тема. До поповнення колекції почали долучатися знайомі та родичі. Знаючи про захоплення пані Наталії, привозили наперстки з різних міст. Замість магнітика.

У колекції є наперстки з Черкащини, та інших населених пунктів України. Один майстриня зробила сама, оздобивши йойго мікровишивкою. Є один старовинний, який знайшли в розкопках. То може бути за часів Польщі або Австрії. Є наперсток з Брюсселя зі скульптурою Ма́ннекен Піс або “Хлопчик, що пісяє”, є у формі кухля з Німеччини, є з Англії, Франції, Швеції та навіть з Японії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *