Вирішено остаточну долю незаконного храму-мафа московського патріархату біля Десятинної церкви

Сьогодні, 14 вересня, Північний апеляційний господарський суд підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого «храму-МАФу» на території Національного музею історії України, розглянувши апеляційну скаргу Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду Києва.

Міністерство культури та інформаційної політики України було залучене до справи як третя сторона.

«Суд встановив, що земельна ділянка з відповідним кадастровим номером належить державі Україна на праві власності та була надана в користування Національному музею історії України. На зазначеній земельній ділянці відповідачем (УПЦ московського патріархату. – Ред.) була збудована каплиця. При цьому доказів отримання у користування земельної ділянки відповідач у суді не надав. Документи, які підтверджують надання дозволів на будівництво та на введення в експлуатацію будівлі, також відсутні. Тому суд дійшов висновку, що зазначена будівля є самочинним будівництвом», – сказав суддя під час оголошення рішення.

Рішення господарського суду Києва набуває чинності після закінчення терміну подання апеляційної скарги.

Земельна ділянка музею належить до особливо цінних земель – входить до меж пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви, V-IX століття, IX-XIII століття», а також розташована в межах буферної зони об’єкта культурної спадщини, занесеної до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра».

Самовільне захоплення ділянки представниками УПЦ МП почалося 2008 року. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів президенства Віктора Януковича почалося «узаконення» самочинного будівництва.

Фото з відкритих джерел.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *