В Україні знову дозволили полювати на лосів

В Україні таки дозволили полювати на лосів. Відповідні ліміти на вбивство тварин (160 особин) підписав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

“Ті, хто стежить за цією історією, добре знають, що ліміти не затверджувалися нами протягом кількох місяців через інформацію про критичне зменшення популяції лося в Україні. Були довгі дискусії (десятки дискусій і непогоджених лімітів) і пошуки компромісів з Мінагрополітики. За результатами все ж таки досить конструктивного діалогу на рівні двох міністерств (агрополітики та екології і природних ресурсів) погоджені ліміти на відстріл 160 особин лося. Це вдвічі менше, ніж пропонували мисливці”, – написав міністр у Фейсбуку.

Нагадаємо, у лютому цього року очільник Мінекології підписав наказ, яким заборонялося полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України терміном на 25 років.

“Якщо відверто, то з мораторієм ми запізнилися на років 20-30. Зараз за різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 тисяч особин до 6 тисяч. Тоді як у Білорусі і Польщі близько 30 тисяч”, – повідомляв тоді Семерак.

За даними Державного комітету статистики, в 1991 році в Україні налічувалося 14 796 лосів.

Міністр обіцяє провести наукові дослідження, які покажуть реальну популяцію лосів в Україні. Якщо кількість цих тварин критично мала, і це підтвердиться, знову буде введено заборону полювати: “Науковці вважають, що найкращим часом для здійснення таких досліджень є зима. Весною матимемо науково обґрунтовані результати”.

Нагадаємо, що з кінця липня штраф за незаконне вбивство лося становить  80 тис. грн (було 20 тис. грн).

Більше про це можна почитати тут

Відсьогодні вчетверо зросли штрафи за браконьєрство

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *