В Україні послаблено карантин: що дозволено

В Україні з 11 травня починається зняття перших карантинних обмежень, введених через ситуацію з поширенням коронавірусу.

Про це йдеться у постанові уряду від 4 травня 2020 року.

Так, цього тижня зокрема буде відновлена робота частини закладів та певних видів діяльності. Однак, за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомив, що з 11 травня будуть відкриті для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку.

Крім того, буде дозволено працювати салонам краси, перукарням, але за певних умов, які представлені Міністерством охорони здоров’я України.

“Ми дозволимо роботу закладів громадського харчування на виніс. Роботу літніх майданчиків кафе і ресторанів просто неба у закладах, зареєстрованих як оператори потужності. Це дуже важлива прив’язка і можливість контролювати, в тому числі органами місцевого самоврядування”, – зазначав Денис Шмигаль 4 травня.

Також, за його словами, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ.

“Дозвіл працювати при певних умовах отримають заклади побутового обслуговування населення за визначеними критеріями. Музеї, бібліотеки, тренування спортсменів національних збірних команд, індивідуальні тренування (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю). Стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіс побутової техніки”, – повідомив очільник уряду.

Так, відповідна постанова уряду набуває чинності 11 травня.

Працівники ЗМІ можуть проводити телезйомки та здійснювати іншу журналістську діяльність за умови залучення до виробництва телепродукту в одному місці не більше 50 осіб та дотримання протиепідемічних заходів. За таких же умов дозволено здійснення кіно- та відеозйомки.

Також дозволено проведення навчально-тренувального процесу спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю тощо за ряду умов.

Можуть відновити діяльність музеї, музеї просто неба та історико-культурні заповідники без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту та дотримання карантину. Безпосередній прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту, може здійснюватися за рішенням власника (органів управління).

Також з 11 травня дозволять проведення репетицій, тренувань та інших заходів без глядачів у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за умови одночасного перебування не більше 50 осіб, забезпечення учасників засобами індивідуального захисту та дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

При цьому ряд заборон залишаються в силі. Зокрема, все ще не можна пересуватися по вулиці групами більше 2 осіб, крім супроводу дітей, а також виходити надвір без документів.

Разом з тим, у Києві послаблення карантину відбудеться з 12 травня, і воно суворіше, ніж на решті території України.

Так, користуватися дитячими та спортивними майданчиками у столиці досі заборонено.

У парках та скверах Києва дозволено перебувати лише групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей (крім багатодітних родин – за цих умов кількість дітей не обмежується).

Крім того, не відкриваються магазини загальною площею до 300 кв. м, які розташовані у ТРЦ, якщо до них немає окремого входу з вулиці.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *