Уряд ще тільки створює робочу групу з підтримки малого та середнього бізнесу

В Кабінеті Міністрів України відбулося обговорення антикризових ініціатив щодо підтримки малого та середнього бізнесу.

«Я розумію, що через коронакризу малий та середній бізнес опинилися у скрутному становищі. І наша підтримка є вкрай важливою. Адже це створення та збереження значної кількості робочих місць, запорука зростання економіки. Саме підприємці формують середній клас, який є рушійною силою позитивних змін у всіх сферах», – сказав прем’єр Денис Шмигаль, якого цитує Урядовий портал.

За його словами, Уряд вже почав реалізовувати програми такої підтримки. Це, зокрема, оновлена програма кредитування «5-7-9» та програма «Нові гроші», орієнтовані на збереження на створення нових робочих місць.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко наголосив, що розвиток малого та середнього бізнесу стане основою розвитку економіки України:

«Стимулювання малого та середнього бізнесу буде реалізоване за рахунок адаптивного карантину, антикризових заходів та інфраструктури підтримки. Ми вбачаємо задля МСБ більший доступ до фінансів, легший доступ до ринків та меншу регуляцію», – зазначив урядовець і додав, що довгострокова стратегія розвитку держави базуватиметься на сприянні розвитку сегменту малого та середнього підприємництва.

За результатами зустрічі прем’єр-міністр доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства сформувати робочу групу з питань підтримки малого та середнього бізнесу, в яку увійдуть члени Уряду, народні депутати України, представники Ради з питань економічного розвитку при Кабінеті Міністрів та аналітичного центру.

Очільник Уряду говорить, що підтримка підприємців є надважливою, адже малий та середній бізнес – це основа благополуччя країни не лише у такий складний час, а й у подальшому.

Від редакції “Українського репортера” зазначимо: хоч і пролунала певна конкретика із вуст урядовців, водночас чуємо надто багато загальних фраз, того, що є загальновідомим. Наприклад: “малий та середній бізнес – це основа благополуччя країни” є аксіомою, вона лунає вже тридцять років! Але її знову мусолять… Навіщо?

Або: “саме підприємці формують середній клас, який є рушійною силою позитивних змін у всіх сферах”. Це вже навіть у підручниках написано. Але теза вкотре лунає у найвищих кабінетах влади.

Саме сьогодні глава Кабміну доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства сформувати робочу групу… А чи не запізнилися, шановні добродії? Ця робоча група вже давно мусила б денно і нощно працювати (особливо враховуючи зарплати чиновників!). Ситуація в державі потребує негайних рішень, оперативного реагування, максимальної конкретики, зрозумілих народові ефективних рішень… А наші урядовці лише “розкачуються”…  Отож і запитується: чому РАНІШЕ не створили таку групу? Як довго міністр Петрашко буде виконувати це завдання?

Може, досить загальщини, панове?

Фото із сайту Кабінету Міністрів України

На цю тему:

“Ми продовжимо карантин як мінімум до 11 травня”, – Денис Шмигаль

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *