В музеї літератури демонструють рідкісні видання про українську мову
До Дня української писемності та мови, яке щороку відзначаємо 27 жовтня, у Національному музеї літератури відкрили виставку «Українська мова – мова незламних»
В експозиції представлено рідкісні позацензурні видання з колекції музею, які збереглися в одиничних примірниках; фотоматеріали рукописів: «Повість минулих літ» (1072-1073), «Києво-Печерський патерик» (ХІ-ХІІІ ст.), «Пересопницьке Євангеліє» (ХVІ ст.), «Апостол» (1574) та ін. Експонуються також твори Тараса Шевченка, Івана Франка, праці мовознавців Агатангела Кримського, Бориса Грінченка, які створили фундамент української мовознавчої науки, йдеться на Фейсбук-сторінці музею.
Матеріали виставки нагадують, що в період національно-демократичної революції в Україні 1917-1921 років було прийнято Закон «Про державну мову в Українській Народній Республіці», де зазначалося, що державною в УНР є українська мова і «через те вона обов’язкова для вжитку в армії, фльоті і всіх урядових та загальних громадських публічноправних установах». Зазначалося, що «приватним особам дозволяється звертатися до цих установ на їх мові».
Демонструються рідкісні видання словників доби українізації 20-х років ХХ століття. Окремим комплексом представлено мовознавство «шістдесятників» – примірник самвидаву соціолінгвістичного дослідження Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація».
Сьогодні українська мова визначає наш кордон, протистоїть агресії, мова є зброєю у творчості поетів-воїнів: Сергія Пантюка, Дмитра Лінартовича, Ігоря Двигала, Олега Бородая та інших.
Читайте також: Відбулася презентація проєкту “Українська література в коміксах”