Усім, кому за 50, радять заздалегідь перевірити записи у трудових книжках

Пенсійний фонд (ПФ) увів у дію веб-портал електронних послуг, який має полегшити отримання потрібної «пенсійної» інформації.

На ресурсі можна знайти не тільки контакти й адреси районних пенсійних фондів, «скачати» нормативні й законодавчі акти і бланки документів, а й записатися на прийом, отримати інформацію про сплату вашим роботодавцем страхових внесків.

Веб-портал ПФ — це не тільки зручно, а й  економить час. «Пенсійна» інформація набула особливої актуальності ще й у зв’язку з тим, що парламент ухвалив у першому читанні закон «Про внесення деяких змін у законодавчі акти України щодо підвищення пенсій», і тепер розмір спеціальних виплат людям, які йдуть на «заслужений відпочинок», цілком залежатиме від офіційної зарплати за певні періоди роботи та страхового стажу, мінімальна «планка» якого в 2018-у складе 25 років і щороку зростатиме, аж поки не досягне 35 років. У стаж підуть лише ті періоди роботи, коли ви були оформлені офіційно і роботодавець сплачував ваші страхові внески в розмірі, не меншому, ніж 22% від єдиного соціального внеску (740 грн.).

Тим, кому стажу не вистачатиме, нова норма закону підвищить пенсійний вік до 63 та 65 років. А ті, кому його таки не вистачить, пенсії не матимуть узагалі. Їм доведеться йти в «собеси» й отримувати мізерну соціальну допомогу.

Усе це підвищує вагу знання про зарплату й страховий стаж, що допоможе претенденту на пенсію скоригувати свої «трудові плани» на кілька найближчих років. З довідкою про заробітки проблем майже немає, говорять у ПФ, адже всі зарплати, починаючи з 1998 р., внесені в електронну базу персоніфікованих даних, отож, про колишні заробітки можна довідатися в районному Пенсійному фонді.

– А ось усім, кому зараз за 50, раджу заздалегідь перевірити правильність усіх записів у трудовій книжці, – говорить заступник начальника Лівобережного об’єднаного управління ПФУ в Києві Тетяна Ковальчук. – У трудовій можуть бути помилки (скажімо, наплутано з датами). Можуть бути виправлення та перекреслення, і в разі, якщо біля них немає запису «Виправленому вірити» й печатки підприємства, ці роки роботи не ввійдуть до страхового стажу. Можуть стояти недійсні печатки. Так, якщо у трудовій після 1996 р. є печатка з написом «УССР», цей запис теж визнають недійсним.

Отож, ці та інші неточності треба вже негайно зараз виправити.

Важливо й заздалегідь прикинути розмір майбутньої пенсії. Формула її обчислення досить складна, тому тут потрібна допомога фахівця районного ПФ.

Веб-портал ПФ

Інесса КОВАЛЬЧУК

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *