Уряд Гройсмана кинувся рятувати “сміттєвий” Львів

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до мешканців Львова і запевнив їх у тому, що питання утилізації сміття буде вирішено. Уряд не залишить містян один на один із небезпекою.

За словами керівника уряду, сьогодні є сенс продумати можливість будівництва низки переробних комплексів у містах України.

До Львова поїхав віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, який спільно з групою урядовців, голів міст області шукатиме системне рішення «сміттєвої проблеми» Львова.

Пан Гройсман пропонує, щоб місцева влада визначила новий полігон, зробила документацію, інвестувала туди кошти.

Висловився щодо проблеми і Геннадій Зубко.

«Сьогодні у Львові маємо напрацювати антикризову маршрутну карту, визначити людські і технічні ресурси, відповідальних і час, потрібний для вирішення проблеми сміття у місті», – заявив на своїй сторінці у Фейсбуку віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко .

На його думку, із цього питання потрібно прибрати політичний піар. «Це – господарське питання, яке потрібно вирішувати з управлінським досвідом».

На знак протесту проти сміттєвої блокади депутати ВР із “Самопомочі” розпочали голодування біля Адміністрації Президента України

Тим часом, на сайті Львівської міської ради створено спеціальну рубрику «Сміттєва блокада», в якій уже розміщено і поступово буде доповнюватись інформація про офіційні листи, які отримала мерія Львова з відмовою на прохання про допомогу щодо  вивезення та захоронення ТПВ.

«Від січня цього року мерія Львова написала сотні листів до міських голів, голів обласних рад та обласних адміністрацій з проханням допомогти у вирішенні проблеми з вивезенням ТПВ. На жаль, на більшість цих прохань місто отримало листи-відмови.

Загалом, за цей період було скеровано майже півтисячі листів — 495 звернень», — розповіли в управлінні внутрішньої політики ЛМР.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий у соцмережах розповів про деякі нюанси: Львів просив про тимчасовий прийом принаймні невеликої кількості ТПВ на легальні полігони за офіційну оплату, однак з різних причин отримував переважно відмови.

«Є одна «пісня», яку організатори сміттєвої блокади Львова співають кожного разу, коли доводять ситуацію до межі екологічної кризи: «Садовий ні до кого не звертався, тому ніхто Львову не допомагає». Щоб остаточно закрити це питання, викладаємо на сайті міської ради скани всіх відмов у допомозі від тих органів, до яких ми скеровували листи-прохання. Все, що Львів просив, — це тимчасовий прийом принаймні невеликої кількості ТПВ на легальні полігони за офіційну оплату.

Отож (дані лише за 2017 рік):

  • скеровано звернень до обласних та місцевих органів влади — 495
  • отримано офіційних відмов — 229
  • не отримано жодних відповідей — 257
  • отримано позитивних відповідей — 9 (частина з цих полігонів «закрилась» одразу після початку співпраці).

В кожного, хто відмовляв Львову, була своя причина. Є об’єктивні причини, є політичні, є банальний страх і наслідки пресингу. Я лише хочу щиро побажати кожній громаді в Україні не опинитись в майбутньому в подібній ситуації, коли, не дай Боже, щось трапиться. В будь-якому випадку, на допомогу львів’ян ви завжди можете розраховувати”.

Всі скани відмов тут. 

На цю тему читати тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *