Які міста і селища Київської області “відмахнулися” від прохання допомогти Львову

Львів задихається від сміття. Місто гучно калатає у рейку. Волає про допомогу. Міський голова Андрій Садовий у соцмережах розповів: Львів просив про тимчасовий прийом невеликої кількості ТПВ на легальні полігони за офіційну оплату, однак з різних причин отримував переважно відмови.

На сайті міської ради розміщено скани всіх відмов у допомозі.

“В кожного, хто відмовляв Львову, була своя причина. Є об’єктивні причини, є політичні, є банальний страх і наслідки пресингу”, – вважає Садовий.

Всі скани відмов тут.

Хто на Київщині не почув крику про порятунок?

Голова Київської обласної ради Ганна Старикова відповіла меру Львова, що “у сфері управління Київської обласної ради відсутні полігони твердих відходів”. Дивно, що у цьому ж листі пані Старикова процитувала фрагмент із Правил експлуатації полігонів побутових відходів, пункт 1.3 (начебто мер Льова цього не знає):

“Захоронення побутових відходів – остаточне розміщення побутових відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях (полігонах) таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини не перевищував установлених нормативів”.

Якщо відкриємо ці Правила, то побачимо, що пункт 1.3 пояснює значення термінів, які вживаються у цьому документі. З-поміж інших термінів розтлумачено, що означає “захоронення побутових відходів”. Про це й написала Старикова Садовому. Оригінально, мусимо сказати…

Не почули крику про допомогу такі міські ради: Бориспільська, Березанська, Богуславська, Боярська, Броварська, Бучанська, Ірпінська, Вишгородська, Вишнівська, Кагарлицька, Обухівська, Ржищівська, Сквирська, Таращанська, Фастівська, Українська; селищні: Ворзельська, Козинська, Коцюбинська, Ставищенська.

Здебільшого відмови прості, ніби під копірку: “Немає можливості допомогти Львову”. Крапка. Але є і листи з дивними пропозиціями, наприклад, направити до Львова волонтерів (підмітати? Завантажувати сміттєвози?).

Ось така, братня, Київщина…

Світлана КОВАЛЬОВА

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *