Пожежа на Хрещатику може бути підпалом – мерія (+відео)

Столичні чиновники підбили підсумки і поділилися версіями вчорашньої пожежі на Хрещатику в будівлі колишнього Центрального гастроному. Вони підтвердили, що будівля на Хрещатику, 40/1 є пам’яткою історії, архітектури та містобудування місцевого значення – “Готель “Кане” (1873-1874 рр., охоронний № 350-Кв).

“Попередні висновки – недбалість будівельників. Свідки підтверджують, що на даху велися роботи з укладання рубероїду, через що дійсно можливе виникнення пожежі.

Неофіційний, мій особистий висновок – від пожежі безсумнівно може виграти власник. Тобто підпал, теоретично, міг бути навмисним. Мотивація можливого підпалу криється у збільшенні комерційної площі будівлі.

Тепер про хронологію майбутніх дій власника і потенційного забудовника. Спочатку спробують зняти статус пам’ятника архітектури на підставі неможливості відновлення об’єкта. Після цього будуть йти на реконструкцію зі значним збільшенням площі.

Висновок: неможливо дозволити зняти статус пам’ятника архітектури, нехай власник відновлює будівлю у наявних параметрах!” – написав у Фейсбуку радник мера Києва Дмитро Білоцерковець.

Такої ж думки і перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс: “За попередніми висновками, причина пожежі – халатність будівельників, які вели роботи на даху будівлі. Тому я звертаюся до Управління з надзвичайних ситуацій із проханням перевірити всі подібні об’єкти міста на дотримання пожежних норм.

Також я дав доручення профільним департаментам провести перевірку дозвільних документів щодо цього об’єкта. Ще раз нагадаю, що будівля є пам’яткою архітектури, і всі роботи жорстко регламентовані законом”.

Версію про підпал ще вчора висувала депутат Київради Олена Терещенко-Єскіна.

“Впевнена, це підпал! Те, що не вдалося зруйнувати німцям та більшовикам, зараз знищують сучасні варвари-окупанти Києва! Ми довго блокували протиправну реконструкцію цієї пам’ятки, заради здійснення якої і потрібна пожежа!”

“Об’єднання громадських організацій “Київське Віче” вимагало повернути будинок по вул. Хрещатик 40/1, а також ділянку 0,15 га, на якій він розташований, у власність міста (зі скасуванням дозволу, наданого компанії “АБ Інвестиції та розвиток” на надбудову офісно-торгового центру), здійснити реставрацію зазначеного об’єкта, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, та повернути йому попереднє цільове призначення (гастроном)”, – написала активістка у Фейсбуку.

Згідноз  проектом 2013 року, на місці гастроному мали збудувати офісний центр на 12 поверхів зі скляним куполом і двома підземними паркінгами. Забудовник обіцяв зберегти дві фасадні стіни з боку Хрещатика і Богдана Хмельницького, а зверху збудувати поверхи до 55 метрів. До речі, висота ЦУМу – 44 метри. Замовником проекту є компанія “АБ Інвестиції та розвиток”.

Тим часом ДСНС повідомила, що внаслідок пожежі згоріли будівельні матеріали, перегородки та перекриття між 2 і 3 поверхами та дах будівлі. Є загроза часткового руйнування будинку.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *