Українців заганяють за скло – одне на всіх. Новації у будівництві

Від 1 жовтня при проектуванні та реконструкції житлових будинків буде дозволено склити балкони та лоджії вище 3-го поверху.

 

Це передбачено оновленими державними будівельними нормами «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення», інформує Кабмін.

 

«Сьогодні відповідно до чинних норм при будівництві багатоповерхівок не допускається скління балконів. Тому жителі потім роблять це самостійно», – нарікає заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

 

За його словами, така самодіяльність псує зовнішній вигляд будівель.

 

«Часто окрім цього, ще й розширюють площі балконів, перетворюючи їх на жахливі прибудови. І це вже питання безпеки людей, які проживають в таких будинках чи проходять повз них», – доволі слушно зауважує заступник міністра.

 

Що ж саме пропонується натомість? Від 1 жовтня склити балкони або лоджії завширшки від 1,2 м дозволяється, якщо площа скління сягає не менше 50% від площі зовнішніх стін балконів, а «вікна влаштовуються з сумарною шириною не менше 1,2 м і відчиняються на бік балкона».

 

Як очікують у Мінрегіонбуді, така норма запобігатиме самовільному склінню балконів, покращить зовнішню естетику будинків та дозволить розширити можливості пожежної безпеки.

Все добре, от тільки де гарантія, що оновлені норми виконуватимуться? Адже якщо з новим будівництвом усе зрозуміло, то як реалізувати ці положення у старій забудові? Тут узагалі неясно – з балконів будуть силоміць знімати самовільні рами та зносити прибудови? І що – потім їх наново склити, але вже централізовано? Чиїм коштом?

Авжеж, усі ми хочемо, щоб у наших містах було, як у Європі, якомога менше візуального сміття. Але щось підказує, що вся ця інінціатива виллється у ще один рядок у квитанції з квартплатою: до “прибудинкової території” додасться, скажімо, “естетичне облаштування фасадів”.

Фото “Українського репортера”

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *