Іван Салій гостро “пройшовся” по виступу Парцхаладзе на інвестфорумі

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій  розкритикував “ура-патріотизм” очільника Конфедерації будівельників України Лева Парцхаладзе.

Парцхаладзе виступив на міжнародному інвестиційному форуміEE Real Estate Forum & Project Awards 2019″. Ця промова не пройшла повз увагу Івана Салія. який відгукнувся гострим коментарем на адресу Парцхаладзе. Цитуємо:

“Відверто. Як Ваш прихильник і колега, я довгенько терпів УРА – переможна дезінформація!, що ми, будівельна галузь України, «стрімко наближаємось до показників розвинених країн».

Насправді, в галузі стагнація, відсутність державних інфраструктурних об’єктів, окрім доріг, спад продажу житла, відсутність державних житлових програм, корупційна активність чиновників, ДАБІ та силовиків.

1. Дійсно, за січень-жовтень 2019 року до відповідного періоду 2018 року індекс будівельної продукції склав 120,8%, у структурі якого зросли, навіть в рази, частки: будівництва шляхів – до 13,5%, капітального ремонту – до 16,5%, поточного ремонту – до 8,0%, нежитлового будівництва зросла до 27,1%, інженерних споруд в цілому – до 53,0%.

2. А ось частка житлових будівель склала лише 19,9%, і тренд падіння уже кілька кварталів. Жовтень до вересня 2019 року – житлове будівництво 91,3%.

А за 6 місяців 2019 року Мінрегіон вихвалявся – плюс 50,6% введеного в експлуатацію житла, але з них 1411,1 тис.кв.м – це житло давним-давно збудоване і лише тепер «узаконене». Та й за що звітували і пишались: 58% від загальної площі квартир – це будинки одноквартирні.
До чого тут міністерство?

3. Валовий внутрішній продукт, частка будівництва.
2018 рік поквартально: 1,7%, 2,2%, 2,2%, 3,1% – сумарно за 2018 рік – 2,3%.
2019 рік: І квартал – 2,1%, ІІ квартал – 2,5%.

Це ганебні відсотки, бо за ІІ квартал 2019 року у структурі ВВП частка освіти – 4,9%, держуправління та оборона – 6,9%, операції з нерухомим майном – 6,7%…

4. Забудьте про індекс Doing Business. Який неймовірно зріс, але корупція теж зросла, і теж неймовірно.

5. Згадайте про «Еліта-центр», афери Войцехівського, приватних інвесторів «Укрбуду», або Гостиний двір і 700 недобудов у Києві – як туристичну візитівку, про «хрущовки» – 20 років боротьби, а все на нулі.

6. ДБН – їх, гармонізованих до європейських, обмаль, і стратегій теж обмаль.

7. Ринковий нагляд, тобто якість будівництва, зруйнували свідомо і злочинно.

8. Є про що інформувати:
за 9 місяців 2019 року обсяги виробництва: цегла керамічна – мінус 1%, елементи конструкцій збірних – мінус 2%, товарний бетон – плюс 2%, цемент – мінус 1%, керамічна плитка – мінус 7%.

9. 2018 рік – обсяг будівництва в Україні – 4,3 млрд.євро, Болгарія – 6 млрд.євро, Румунія – 9 млрд.євро, Польща – 50 млрд.євро, Німеччина – 351 млрд.євро.

Галузь хвора, громадськість слабоаналітичноуслужлива, влада осторонь. А народ в розвалюхах і «норах» проживає.

Гуртуймося!

Іван САЛІЙ, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

З виступом Лева Парцхаладзе можна ознайомитись за посиланням: https://propertytimes.com.ua/novosti/prezident_kbu_lev_partshaladze_dolya_budivelnoyi_galuzi_u_vvp_dosyagla_45

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *