Українці стали більше пити кави

З кожним роком зростає популярність кави серед українців. І, відповідно, зростає імпорт даного продукту. Так, за останні 5 років імпорт кави виріс на 63% і в 2020 році досяг рівня 48,4 тис. тонн на загальну суму в 166,1 млн. доларів.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ, пише Аgronews.ua.

Варто відмітити, що близько 51% кави імпортують в несмаженому вигляді і переробляють вже на території України. Основними постачальниками кави для України є європейські країни, які імпортують зерна кави, доводять до певної товарної кондиції (фасують/обсмажують/мелють/перетворюють в розчинну) та реалізують далі.

ТОП 5 країн експортерів кави до України у 2020 році:

  • Польща – 37,8 млн. $ (23%);
  • Італія – 25,5 млн. $ (15%);
  • Німеччина – 14,8 млн. $ (9%);
  • В’єтнам – 14,6 млн. $ (9%);
  • Бразилія – 12,4 млн. $ (7%).

«Згідно оцінок FAO, в 2018 році рівень споживання кави середньостатистичним українцем знаходився на рівні 1,2 кг в рік, хоча в 2000 році він становив 0,2 кг кави на рік на людину. За даним показником ми знаходимося аж на 86 місці в світі, значно поступаючись перш за все європейським країнам. Однак розпочата тенденція зростання рівня споживання кави продовжиться в найближчі роки, що однозначно призведе до подальшого зростання імпорту кави», – зазначила Світлана Литвин, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *