Росія висилає дипломатів Швеції, Польщі та ФРН

Міністерство закордонних справ Російської Федерації сьогодні оголосила “persona non grata” співробітників дипломатичних представництв Швеції, Польщі та Німеччини. В ЄС закликали Росію переглянути своє рішення.

Так, у МЗС РФ сьогодні були викликані Посол Королівства Швеція, тимчасовий повірений у справах Республіки Польща і посланник Посольства Федеративної Республіки Німеччина.

Як повідомляє ВВС, речник МЗС Швеції заявив, що шведський дипломат не брав участі у жодних демонстраціях.

Речник МЗС Швеції, тим часом, заявив, що шведський дипломат не брав участі у жодних демонстраціях.

Рішення про висилку західних дипломатів ухвалили в день, коли до Росії для обговорення питання про Навального приїхав голова зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозеп Боррель.

Як ідеться у заяві російського МЗС, дії дипломатів “є неприйнятними і не відповідають їхньому дипломатичному статусу”.

“Дипломати, щодо яких МЗС РФ ухвалило рішення, припустилися відкритого втручання у внутрішні справи Росії. Наші дипломатичні співробітники ніколи не втручалися у внутрішні справи інших держав”, – заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

МЗС Польщі пообіцяло у відповідь вислати і російського дипломата.

2 лютого на суд у справі Олексія Навального прийшли дипломати майже двох десятків країн, в тому числі і Швеції, Польщі та Німеччини. Дипломатів розмістили в залі суду на заскленому балконі.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що їхня поведінка – це “не просто втручання у внутрішні справи суверенної держави, а самовикриття непривабливої і протизаконної ролі колективного Заходу в спробах стримати Росію”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *