Ухвалення закону про українську мову – тільки початок деколонізації – художниця Марина Соченко
Верховна Рада ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «За» проголосували 278 народних депутатів. Цю подію прокоментувала для читачів “Українського репортера” відома художниця Марина Соченко:
“Думаю, що закон на часі, адже потрібні захист і підтримка українізації всіх сфер суспільного життя. Мені розповідали студенти, що коли говорять українською мовою, то бачать, що деякі викладачі нею досі не володіють, відтак ті змушні переходити на російську. В школах Києва вчителі, провівши урок українською, на перерві спілкуються російською, а це ж – приклад для дітей. Те ж – в громадському транспорті, в кафе, магазинах і різних установах. Ось дехто каже, що закон є недосконалим, але ж все від нас залежить, будемо вдосконалювати його, треба тільки до влади привести українців. І ще важливо: мова – тільки початок деколонізації. Не можна забувати висловлювання Леніна, яке я прочитала у Дмитра Донцова (філософ, критик, публіцист, один з перших керівників Союзу Визволення України, заснованого у 1914 році, головний ідеолог українського інтегрального націоналізму. – Ред.).: “Хочуть мову, та дайте їм три мови, аби тільки влада була наша”. Тому боротьба триває…”
Варто знати. Єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Державний статус української мови є невіддільним елементом конституційного ладу України як унітарної держави. Порядок функціонування і застосування державної мови визначається виключно законом і не може бути предметом регулювання підзаконних актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування. Такими є головні тези документу.
Також статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах.
Штрихи до біографії Марини Соченко. Загалом у творчому доробку пані Марини – 45 персональних виставок, вона була учасницею більш ніж 50 міжнародних та всеукраїнських виставок. І вже 20 років викладає в Національній Академії образотворчих мистецтв і архітектури, Заслужений діяч мистецтв України, членкиня Національної спілки художників України. Її творчість базується на глибокій національній традиції, патріотизмі. Художниця поєднує високий професіоналізм з активною громадянською позицією. Під час Революції Гідності перебувала в гущавині подій, писала картини, так би мовити, у вогні.
У складі високомобільної групи центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Марина Соченко була й на фронті – написала 65 портретів героїв, захисників України.
На фото: Марина Соченко
Фото: “Український репортер”
Читайте також:
Відео:
https://youtu.be/uWQyZYLVedw