У Римі помер український науковець, який повертався після антарктичної експедиції

Сьогодні, 25 квітня, у Римі помер від серцевого нападу геолог Віталій Вернігоров. Він повертався в Україну з антарктичної станції “Академік Вернадський” після участі у сезонній експедиції.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, дорогою додому, під час пересадки між літаками в Римі, науковцю раптово стало зле.
За даними МОН, під час експедиції, яка тривала близько двох тижнів, Віталій Вернігоров не скаржився на здоров’я, був активним і життєрадісним.

Віталій Петрович почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях 1980-х років, працював у Атлантиці та Індійському океані, ходив у довколосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої Української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував у Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

За фахом геоморфолог, співробітник Інституту геології НАН України Віталій Вернігоров проводив різноманітні геолого-геофізичні дослідження. Попри поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70), він долучився до команди сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський наприкінці березня цього року. Там науковець займався відбором геологічних зразків донних відкладів, ехолотною зйомкою акваторій, спостереженнями за рівнем моря.

За час експедиції Віталій Петрович не скаржився на здоров’я, був надзвичайно активним і життєрадісним. Колеги згадують його як людину, що жила своєю справою. З ним ніколи не бувало сумно, бо Віталій Петрович знав багато цікавих історій і гарно вмів їх переповідати. “Віщає Вернігоров” – стало крилатим виразом. Він дуже доброзичливо ставився до молоді, мав багато учнів та однодумців.

Висловлюємо щире співчуття рідним та близьким Віталія Вернігорова. Україна та світ втратили видатного науковця та дослідника Антарктики, – йдеться у повідомленні Міністерства освіти та науки України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *