Вбивство на “Наутілусі”. Маніяка-винахідника посадили довічно

Міський суд Копенгагена засудив данського винахідника Петера Мадсена до довічного ув’язнення за вбивство журналістки Кім Валль. За даними слідства, Мадсен вбив журналістку під час поїздки на підводному човні “Наутілус”, яку він сконструював і побудував. Потім розчленував тіло Валле і скинув у море.

Шведська журналістка Кім Валль, яка працювала над матеріалом про винахідника, зникла безвісти у серпні 2017 року. Востаннє її бачили, коли вона вирушала на морську прогулянку з Петером Мадсеном на збудованій ним субмарині “Наутілус”.

Згодом у територіальних водах Данії знайшли її розчленоване тіло і особисті речі, а Мадсена затримали за підозрою у вбивстві.

Під час слідства і на суді він давав різні свідчення щодо того, що сталося на підводному човні. Спочатку стверджував, що висадив Валль на берег, потім говорив, що вона загинула в результаті нещасного випадку, і він вирішив “поховати” її в море. Свою причетність до вбивства категорично заперечував.

Слідство дійшло висновку, що винахідник планував вбивство заздалегідь: приніс на субмарину пилу, викрутку і пластикові ремінці, якими зв’язав жінку і які пізніше знайшли в мішку з її одягом.

Свою жертву він спочатку зв’язав, а потім перерізав їй горло, паралельно завдав їй кілька десятків ударів викруткою.

До зустрічі з Валль Мадсен запрошував як мінімум трьох жінок покататится з ним на “Наутілусі”. Всі вони відмовились, за їхніми словами, пропозиція звучала дивно і підозріло. Також він листувався з двома жінками, яким пропонував за гроші знятися у снафф-відео на субмарині. Так називають запис з реальною смертю персонажа. Обидві “актриси” відмовились, але сприйняли пропозицію як жарт.

На комп’ютері у Мадсена знайшли відео з тортурами і вбивствами жінок, за кілька днів до трагічної прогулянки він дивився відео, де жінці перерізають горло, а також шукав в Інтернеті, як краще відрубати людині голову.

Мадсен виправдовується: на “кіно про обезголовлення” натрапив випадково, коли шукав фільм жахів. Щодо інших роликів відповів так: дивився страшне відео, щоб “плакати і відчувати почуття”.

Психіатрична експертиза визнала Мадсена “розумною людиною з психопатичними нахилами”, “вкрай ненадійною”, “патологічним брехуном”, який “не знає, що таке співчуття або відчуття провини”.

47-річний винахідник прославився у Скандинавії, коли збудував три підводні човни, включаючи “Наутілус”. Пізніше разом з другом і колишнім працівником NASA Крістіаном фон Бенгтсоном заснував компанію “Copenhagen Suborbitals”, яка розробляла космічну ракету. Партнери посварились, і Мадсен заснував інженерну фірму “RML Spacelab ApS”.

Фото Scanpix Denmark/Reuters и AP

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *