У Києві затримали шахраїв, які штампували фальшиві дипломи

У Києві правоохоронці припинили діяльність злочинного угрупування, яке спеціалізувалося на виготовленні підроблених дипломів про вищу освіту та інших документів. За попередніми даними, у 2015-2017 роках, шахраї заробили понад 2 млн гривень. Про це повідомляє прокуратура Києва.

Незаконний промисел налагодили жителі Києва, а сама діяльність відбувалась на території Дніпровського району столиці.

Злочинці отримували замовлення на виготовлення документів (дипломів бакалавра, магістра, доктора наук, атестати; свідоцтва, державні акти на право приватної власності на землю, свідоцтва про одруження та інші офіційні документи) через окремі веб-ресурси, адміністрування яких здійснювалося учасниками злочинної групи.

Під час обшуків за місцем проживання учасників злочинного угрупування, а також місць, звідки здійснювалося адміністрування інтернет-ресурсів, оперативники знайшли обладнання для виготовлення підроблених офіційних документів, велику кількість бланків, а також уже підроблені та готові до збуту офіційні документи.

Також виявлено майже 100 підроблених печаток державних органів України, колишнього Радянського Союзу, Російської Федерації, а також приватних та державних суб’єктів підприємницької діяльності.

У Києві затримали шахраїв, які штампували фальшиві дипломи

Зараз поліція встановлює та розшукує людей, які замовляли фальшиві документи. Експерти намагаються встановити бланків (заготовок) і голографічних захисних елементів, які використовувались для підробки офіційних документів.

Проти шахраїв відкрили кримінальне провадженння за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) і ч. 3 ст. 358 КК України (підроблення документів), вирішується питання про відкриття проваджень за ст. 199 (виготовлення, зберігання та збут державних цінних паперів, голографічних захисних елементів) і ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *