Справа Бочковського. Як завершується найгучніше затримання в Україні

Окружний адмінсуд Києва поновив на посаді голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського, а також зобов’язав виплатити йому зарплату за час вимушеного прогулу. Він має намір вийти на роботу 27 квітня.

Як стверджує адвокат Ігор Федоренко, 26 квітня суд визнав протиправним розпорядження Кабміну від 25 березня 2015 року про звільнення Сергія Бочковського з посади голови ДСНС. Бочковський відновлений на посаді з 25 березня 2015 року.

Справа Бочковського є однією із найрезонансніших. 25 березня 2015 року на засіданні уряду (прем’єр Арсеній Яценюк) у прямому ефірі було затримано керівника Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького. На їхні руки правоохоронці відразу одягнули кайданки і під конвоєм вивели з урядової зали.
Бочковському і Стоєцькому інкримінували організацію корупційної схеми тендерної закупки паливно-мастильних матеріалів за завищеними цінами.

“У рамках цієї простої схеми госзакупки здійснювалися через приватну компанію нерезиденту України офшорні компанії на острові Джерсі. З острову “Джерсі” – на іншу приватну компанію, що належала Стоєцькому і Бочковському”. Ці гроші розподіляються на їх карткові рахунки, відкриті в банку “Оф Сайпрус”, – розповів тоді очільник МВС Арсен Аваков.

Через деякий час прем’єр Яценюк заявив про намір звернутися до американських і європейських партнерів задля розслідування справи Бочковського і Стоєцького:

“Я звернувся до наших американських і європейських патнерів, щоб допомагали відслідкувати всі фінансові транзакції, які зареєстровані номінально в США, на Кіпрі для того, щоби вся злочинна схема була викрита”.

Головне слідче управління МВС 8 жовтня 2015 року закінчило досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою чиновників. Дії С.Бочковського були кваліфіковані за ч.4 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу. Дії В.Стоєцького кваліфіковані також за ч.4 ст.368 та ч.2 ст.364 КК. За інформацією МВС, дії екс-чиновників завдали збитків державі на суму понад 6,6 млн грн.

3 листопада 2015 року Головне слідче управління МВС завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою С.Бочковського і В.Стоєцького в зловживанні своїм службовим становищем, здирництві у підлеглих керівників структурних підрозділів неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів та земельної ділянки, внесення неправдивих відомостей до офіційних документів. Обвинувальний акт по цьому епізоду був направлений до суду.

Фото “Радіо “Свобода”

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.