Сьогодні в обіг надійдуть нові монети номіналом 1 і 2 гривні

Сьогодні, 27 квітня, Національний банк України вводить в обіг нові монети номіналом 1 і 2 гривні, які з часом повністю замінити аналогічні банкноти, що перебувають зараз в обігу.

Купюри ходитимуть паралельно з монетами, Нацбанк не вилучатиме їх з обігу, але припинить друкувати. З часом вони зносяться, і замістять металеві гроші.

Впродвож 2019-2020 років НБУ введе в обіг нові 5 і 10-гривневі монети.

Нові обігові монети за кольором і розміром будуть помітно відрізнятися від монет інших номіналів. Вони матимуть сріблястий колір, будуть невеликими та легкими. Їх прикрашають портрети видатних українців, які зображені на відповідних банкнотах.

На реверсі монети номіналом 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого. 1 гривня зроблена зі сталі з гальванічним покриттям, діаметр 18,9 мм, вага 3,3 грама, рік карбування – 2018. Гурт рифлений. На аверсі зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

На реверсі монети номіналом 2 гривні зображено портрет князя Ярослава Мудрого. 2 гривні зроблені зі сталі з гальванічним покриттям, діаметр 20,2 мм, вага 4 грами, рік карбування – 2018. Гурт рифлений.На аверсі всіх монет зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

За словами голови НБУ Якова Смолія, заміна банкнот на монети дозволить державі заощадити майже 1 млрд грн. Адже тривалість життя монет значно вища, ніж у банкнот: монети перебувають в обігу майже 20 років, а дрібні банкноти – близько одного року.

Через фізичне зношення Нацбанк щороку вилучає майже 800 млн банкнот усіх номіналів, з яких понад 40% становлять саме банкноти низьких номіналів – від 1 до 10 гривень.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *