Україна святкує Водохреще. Хто з ВІПів наважився стрибнути в ополонку і навіщо це робити (+відео)
19 січня православні святкують Водохреще і пірнають в традиційні йордані – спеціально прорубані купелі у водоймах. Так віряни згадують день, коли Ісус у віці 30 років прийшов з Галілеї до річки Йордан, щоб прийняти Хрещення водою від Іоанна Предтечі.
Приклад іншим політикам подав мер Києва Віталій Кличко. Разом із очільниками столичних районів, своїми заступниками, деякими депутатами Верховної Ради та Київради колишній чемпіон світу з боксу в надважкій вазі пірнув у воду в парку “Наталка”, що на Оболоні.
Голова КМДА переконує, що нікого лізти в крижану воду не примушував.
“Це була з мого боку пропозиція. Таке, знаєте, гуртування і гартування команди. Сьогодні велике християнське свято, і я хочу привітати всіх із Водохрещем. Вважається, що саме в цей день вода набуває цілющих властивостей”, – сказав Кличко після пірнання в води Дніпра.
https://www.facebook.com/merkieva/videos/2174744459203156/
Не міг змарнувати чудову нагоду похизуватися своїм тренованим тілом колишній головний борець з наркотиками в Україні, екс-радник голови МВС, а нині ніби-то голова Соцілістичної партії Ілля Кива.
Пірнання в ополонку політика, який щойно повернувся з Балі, транслювали у Фейсбук.
https://www.facebook.com/100004444778679/videos/948941075264043/
Як і Кличко, колективне пірнання в ополонку з соратниками і однопартійцями провів лідер “Радикальної партії Олег Ляшко”. Як бачимо, до “радикалів” приєднався ветеран-“народофронтівець” Євген Дейдей.
Як справжній лідер, Ляшко зайшов до ополонки першим.
https://www.facebook.com/O.Liashko/videos/1542489835819608/
У прямому сенсі слова вливається в українські традиції справжній політик-космополіт без жодного паспорта Міхеіл Саакашвілі.
“Гідропарк, багато хороших теплих людей і моє перше купання в дуже холодній воді на Водохреще”, – прокоментував пірнання екс-президент Грузії й екс-голова Одеської ОДА.
Пірнав сьогодні в ополонку нардеп із Закарпаття Віктор Балога.
Разом купалися нардеп з Донеччини Дмитро Лубінець і нардеп з Тернопільщини Олег Барна.
У Дніпрі скупалися навіть співробітники посольства США у Києві.
“Щороку 19 січня у Східній Європі люди долають свій страх перед крижаною водою заради багатовікової традиції. В Україні так святкують Водохреща. Сьогодні вранці працівники Посольства США, як українці, так і американці, зібрали всю свою відвагу, рушники та купальні костюми та пірнали у Дніпро”, – написали американці у соцмережі.
https://www.facebook.com/usdos.ukraine/videos/10155498512471936/
Лікарі ж попереджають, що зимове купання – це великий фізичний та психоемоційний стрес, який викликає максимальне напруження всіх фізіологічних механізмів терморегуляції та активізує діяльності практично всіх органів і систем.
“Пірнання в ополонку має конкретний перелік протипоказань: при серцевій недостатності, гіпертонії, ревматизмі, туберкульозі легень, захворюваннях нирок, багатьох інших гострих і хронічних захворюваннях таке купання протипоказане. Навіть якщо ви перевтомлені, відчуваєте себе не в тонусі, без настрою, можливо, роздратовані, пригнічені – відкладіть купання до кращих часів”, – закликає доктор медичних наук, директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Медики закликають у жодному разі не пірнати без супроводжуючого, після виходу з води одразу обтиратися рушником і в жодному разі не вживати алкоголь і не курити перед та одразу після купання.
Панотці ж кажуть, що у день Хрещення Господнього, яке називають також Богоявленням, освячується не лише вода, але і вся природа людини.
Вони закликають у цей день відволіктися від суєти, пам`ятати про те, що Господь любить нас. Цього дня важливо бути в храмі, щоб перейнятися атмосферою богослужіння. Треба спробувати по-новому поглянути на своє життя і уважніше поставитися до того, що Господь дає кожному з нас щодня.
Сьогодні після Божественної літургії в усіх храмах відбувається велике водосвяття. Після богослужіння святу воду, або ж “агіасму”, несуть додому. Нею можна освятити своє житло. Сьогодні освячену воду можна пити весь день. Надалі ця вода вживається вранці натщесерце, а також під час хвороб.
Священнослужителі нагадують, що купання в ополонці не є обов’язковим атрибутом святкування або тим, чого вимагає Православна Церква.