Як і навіщо одіозний Ілля Ківа очолив Соціалістичну партію

Радник міністра внутрішніх справ Ілля Ківа оголосив у Фейсбуку, що очолив Соціалістичну партію України. Новоспечений політик, який іде шляхом Олксандра Мороза, навіть записав відеозвернення.

“Шановні співвітчизники! Я прийняв рiшення очолити Соціалістичну партію України. Це одна з найбільш відомих українських партій з найдовшою партійною історією. Відповідне рішення було щойно ухвалене на з’їзді партії.

Чому я роблю цей крок? Я впевнений, що саме політичними засобами можна вдосконалювати й реформувати державний апарат, полегшувати життя трудящих, відновлювати соціальну справедливість, подолати владу олігархів, укріпити обороноздатність нашої Батьківщини.

Що чекає на партію далі? Найближчим часом СПУ поверне собі передові позиції на українському політичному полі, стане важливим інструментом змін в країні. Ми захистимо право народу на гідне і безпечне життя.

А всі мої колеги і соратники, як на фронті, так і в системі МВС, можуть розраховувати на мою всебічну підтримку. Разом до перемоги!” – написав Ківа.

Шановні співвітчизники!Я прийняв рiшення очолити Соціалістичну партію України. Це одна з найбільш відомих українських партій з найдовшою партійною історією. Відповідне рішення було щойно ухвалене на з'їзді партії. Чому я роблю цей крок? Я впевнений, що саме політичними засобами можна восконалювати й реформувати державний апарат, полегшувати життя трудящих, відновлювати соціальну справедливість, подолати владу олігархів, укріпити обороноздатність нашої Батьківщини. Що чекає на партію далі? Найближчим часом СПУ поверне собі передові позиції на українському політичному полі, стане важливим інструментом змін в країні. Ми захистимо право народу на гідне і безпечне життя. А всі мої колеги і соратники, як на фронті, так і в системі МВС, можуть розраховувати на мою всебічну підтримку. Разом до перемоги!

Опубліковано Ильєю Кивою Субота, 8 липня 2017 р.

Новина про соціаліста Ківу викликала вибух тролінгу і жартів у соцмережах, однак колишній головний борець з наркотиками на це не зважає: “Обіцяю, що тепер Соціалістична партія буде ефективною зброєю в руках народу для знищення олігархату в Україні. Червоний терор олігархам!”

Ківа заявив, що його обрали головою “на з’їзді партії”, однак не уточнює, де саме він відбувся. Водночас його партійне лідерство заперечує частина соціалістів.

“У Фейсбуку гуляє інформація про те, що Ілля Ківа став лідером Соціалістичної партії України. Свят-свят при кочергах! Ніякого з’їзду не було, а отже й ніякого лідера нема. А що є? Є інтриги різних приблуд після рішення Вищого адмінсуду, який партія виграла і зробила цих приблуд нулями. От вони і граються в шосту палату і смішать народ. Партія із зрозумілих мені причин у тяжкому стані, але з глузду не з’їхала, щоб вдаватися до послуг нових приблуд”, – написав у соцмережі колишній нардеп від Соціалістичної партії Іван Бокий.

І отримав гнівну відповідь новоспеченого партійного лідера Ківи: “Вчерашний комментарий Ивана Бокого – это как последний выдох умершего. Покойся с миром и не мешай жить живым”.

Однак екс-депутат трьох скликань Верховної Ради і останній голова парламентської фракції СПУ не зупинився і в’їдливо коментує призначення Ківи: “Вибір владою гамадрилів одіозного Іллі Ківи на посаду голови Соціалістичної партії України свідчить, що гамадрили мають українців не за народ, а за отару овець стрижених. Досі вони упосліджували нас “реформами” і тарифомором, а нині вирішили провести експеримент з рейдерським нав’язуванням нам хамів, хрунів, хряків і вождів.

Влада хоче мати на лівому фланзі подобу екс-зека-шахрая Ляшка, слухняного крикуна, і всупереч ухвалі суду скликає нелегітимне збіговисько і проголошує нового приблуду головою СПУ. Тепер можна доповісти Європі: ліві в нас теж є, геї є, що тобі ще треба? Передвиборну фальш запущено. Цікаво, як Петренко, сиріч Аваков, Яценюк виконають ухвалу реформованого ними суду?”

В інтернеті можна знайти сайти двох Соціалістичних партій. На першому немає жодної згадки про з’їзд або Іллю Ківу, головою та лідером партії і надалі значиться Петро Устенко.

На другому ж сайті з уточненням “офіційний” розміщена така новина:
“13 червня 2017 року колегія Вищого адміністративного суду України, розглянувши касаційні скарги Полтавської та Кіровоградської обласних організацій СПУ й членів СПУ Сільченка В. А. та Юрчика С. В. на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11.01.2017 р. у справі за позовом СПУ до Міністерства юстиції України, ухвалила задовольнити ці скарги, а саме: постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2017 р. скасувати; постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 січня 2015 р. залишити в силі.

Тобто Вищий адміністративний суд України підтвердив чинність постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.01.2015 р. щодо протиправності відмови Державної реєстраційної служби України у взятті до відома інформації про зміни до Статуту та в складі керівних органів СПУ, прийнятих ХХ позачерговим з’їздом СПУ 21 червня 2014 р., і зобов’язання зареєструвати ці зміни. Отже, стверджено відсторонення Устенка П. І. з посади лідера СПУ та повернення до Статуту СПУ в редакції, ухваленій ХVІІ з’їздом 14.08.2011 р”.

Отже, в Україні існують дві соціалістичні партії, між якими точиться судова боротьба за партійний бренд.

У квітні 2012 року Петра Устенка обрали головою СПУ, завдяки протекції засновника партії і колишнього голови Верховної Ради Олександра Мороза. У жовтні 2013 року на XIX з’їзді партії цю посаду отримав Микола Рудьковський, а Устенка зробили “лідером партії”, прописавши цю посаду в партійному статуті.

У червні 2014 року стався позачерговий XX з’їзд СПУ. Делегати висловили недовіру Устенку, зняли його з посади лідера СПУ і переобрали Рудьковського головою партії. Устенко оскаржив проведення розкольницького з’їзду в суді. Згодом Рудьковський пішов у відставку, а головою призначили Миколу Садового.

Тож, скоріше за все, Ілля Ківа став лідером Соцпартії №2, яка “відпочкувалася” від СПУ Мороза. Сам Олександр Олександрович боротьбу за лідерство в його партії не коментував.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 5 =