Сьогодні – 33-річниця аварії на Чорнобильській АЕС

Сумна дата в історії України – 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці атомної станції стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Вогонь перекинувся на дах третього енергоблоку. Пожежники гасили його до 5-ї ранку.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Кремль, керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція.

У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів.

Наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом».  Однак він поступово руйнувався.

У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу». Нині Новий безпечний конфайнмент над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС готують до введення в експлуатацію. Надалі будуть роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкту «Укриття». За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.

Укрінформ

Фото:  “Український репортер”

Читайте також: 

Відеоінтерв’ю з Костянтином Масиком:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *