Що відбувається у Спілці письменників України? Митці звернулися за допомогою до керівництва держави

Група письменників з правління Київської організації НСПУ направила відкрите звернення до керівників держави. Вони б’ють на сполох, звертаючи увагу на гостру ситуацію в Національній спілці письменників, на різні комбінації із майном цієї організації. Митці також апелюють до Генерального прокурора України Юрія Луценка – просять дати правову оцінку діям, які відбулися в приміщенні Спілки.

Цей лист підписали Володимир  Даниленко, Ярослав Верещак, Володимир Земляний, Андрій Коваленко, Іван  Коломієць (Вано Крюгер), Олег Миколайчук, Сергій Пономаренко, Василь Степаненко та Олександр Шокало.

 «Війна з Росією точиться не тільки на Донецькому кряжі, а й поряд з Адміністрацією Президента України – на Банковій, 2, в приміщенні Національної спілки письменників України. Ворог цинічно шматує не тільки кров’ю политу українську землю, а й свідомість українського народу, його рідну мову й письменство. Бо знає: без рідної мови й самосвідомості немає народу й рідної держави. І найпідступнішими у цій битві за свідомість, мову й письменство є внутрішні вороги, які вдають із себе «стовпів творчої інтелігенції», – вважають письменники.

Вони оприлюднюють інформацію про спілчанську нерухомість, яку Спілці було передано після розпаду СРСР у власність особі Дирекції управління майном (ДУМ), і що з нею сталося. Загальна плоша складала понад 20 000 квадратних метрів. Час од часу з цим майном коїлися дивні речі. Наприклад, у 2000 році від Будинку літераторів площею 2192 квадратних метри було відчужено 600 квадратів, які потім перекочували у власність ресторанного бізнесмена з Росії.

На думку письменників, з того моменту й розпочалося розшарпування нерухомості, а, отже, й розвал Національної спілки. Вони торкаються недалекого минулого, наголошуючи на такому факті:

«Ознайомившись зі станом справ у Дирекції управління майном (ДУМ), його генеральний директор Микола Острівний зазначав: «В економічній діяльності НСПУ – хаос і безлад, особливо у бухгалтерії та у справах, пов’язаних з нерухомістю… Виявилось, що використовує ці об’єкти і отримує оплату за оренду майна безпосередньо центральна бухгалтерія НСПУ. При цьому документів на передачу майна від ДУМу на баланс НСПУ не існує, всі договори на оренду майна підписуються від імені НСПУ, що є грубим порушенням правил бухгалтерського обліку, оскільки НСПУ – неприбуткова організація».

У своєму зверненні письменники вважають:

«Однією з технологій втрати спілчанського майна є оформлення договорів оренди на великі терміни до 2033-2055 років. На такий період здано в оренду двоповерховий флігель біля центрального офісу по вулиці Банковій, 2. А рівень орендної плати залишається незмінно мізерний – по 75 гривень за квадратний метр. І це в той час, коли в престижному районі Банкової квадратний метр оренди вартує до 1500 гривень на місяць.

Ці факти неефективної політики за оренду спілчанського майна у поєднанні з великими боргами НСПУ просто вражають. На початок цього року НСПУ винна понад мільйон гривень комунальним службам».

Митці припускають, що метою такого господарювання  може бути доведення Спілки до банкрутства, а потім і продажа за безцінь архітектурної пам’ятки – Будинку літераторів на Банковій, 2 (колишній особняк купця Лібермана, унікальна перлина архітектури ХІХ століття, збудована відомим архітектором Володимиром Ніколаєвим).

Вони також інформують про низку інших фактів щодо використання спілчанської нерухомості, зокрема в Одесі. За їх словами, у 2015 році правління НСПУ прийняло ухвалу щодо продажу частини майна в Одеському Будинку творчості. «Реалізаційна ціна об’єктів із землею під ними на самісінькому березі моря занижена порівняно з фактичною ринковою  щонайменше у 20 разів. Нині продані будівлі знесено, а на цьому місці триває грандіозне будівництво.

Утім, у зверненні йдеться не тільки ситуацію з нерухомістю Спілки, а й про те, під який пресинг потрапили два відомих письменники – Володимир Даниленко і Анатолій Гай, які перебувають у жорсткій опозиції до нинішнього голови НСПУ Михайла Сидоржевського.

«Український репортер» розповідав про цей конфлікт в матеріалі

Даниленко очолював столичну письменнику організацію, Гай – Київську обласну. Вони вважають, що їх було незаконно звільнено  з виборних посад та виключено зі Спілки письменників за те, що відстоюють загальноспілчанські інтереси, зокрема й майнові («знехтувано самоврядністю столичної та обласної письменницьких організацій»).

“Україна й світ повинні знати, що відбувається в літературній громадській організації, яка має національний статус і державну підтримку”, – наголошують письменники у зверненні.

Фото на головній: 2015 рік, Київ. Революція Гідності.

Фото Леоніда ФРОСВИЧА

На цю тему читайте також:

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *