Вчені розповіли, як зупинити другу хвилю коронавірусу

Світу загрожує друга хвиля коронавірусу, який заразив уже понад 7,3 мільйона людей по всьому світу. Вчені з британських університетів Кембриджа і Грінвіча заявили, що використання маски для обличчя в масштабах усього населення може призвести до зниження передачі COVID-19 до контрольованих рівнів у межах кожної країни.

Вчені вивели показник “R” – він вимірює середню кількість людей, яким один заражений COVID-19 може передати вірус, пише Al Arabiya.

За результатами дослідження з’ясувалося: якщо люди носять маску щоразу, коли вони перебувають на публіці, це вдвічі знижує ефективність R, ніж якщо б маски носили лише після появи симптомів.

“Ми мало що можемо втратити від повсюдного застосування масок для обличчя, але вигоди можуть бути значними”, – зазначила дослідниця Рената Реткуте.

Таким чином, британські вчені зробили висновок: якщо люди носитимуть медичні маски, а також дотримуватимуться соціального дистанціювання, це могло б стати “прийнятним способом боротьби з пандемією та відновлення економічної активності в країнах світу. Причому відбутися це може задовго до розробки та доступності для громадськості ефективної вакцини проти COVID-19.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила оновлені вимоги до медичних масок. Експерти уточнили, що маски – і саморобні, і фабричні – зможуть захистити від коронавірусу, тільки якщо будуть складатися з трьох шарів тканини.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *