В Україні з’явився новий вид пташиного грипу. Вірус може бути небезпечним і для людей
Фахівці Держпродспоживслужби вдарили на сполох – у Миколаївській області зареєстровано випадок грипу птахів типу А1 субтипу Н5 в особистому селянському господарстві мешканця села Кандибине Новоодеського району.
Наразі проводиться комплекс заходів щодо локалізації, ліквідації та недопущення поширення захворювання територією країни.
Держпродспоживслужба інформує про особливості вірусу.
Пташиний грип птиці – висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення.
На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100 %.
Крім того, наразі лікування пташиного грипу не розроблено.
Крім того, на «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечним для людини.
Механізм передавання збудника «пташиного грипу» до людини:
- контакт з хворими чи мертвими птахами (контакт з пір’ям птиці, її екскрементами, речами, які забруднені екскрементами птиці, обробка забитої чи мертвої птиці, знаходження у закритому приміщенні більше 1 години, в якому знаходиться хвора чи мертва птиця);
- контакт з хворою птицею, у якої встановлений діагноз грипу H5N1 чи з птицею, у якої підозрюють грип H5N1 чи з екскрементами цієї птиці;
- тісний контакт з хворим на грип H5N1;
- персонал медичних чи ветеринарних закладів, який має контакт з інфікованим чи забрудненим матеріалом.