В Україні почали вакцинувати дітей від коронавірусу

В Україні почали вакцинувати від Covid-19 і дітей. Осіння хвиля коронавірусу виявилася значно потужнішою, ніж були усі попередні, і серйозно зачепила дітей. Серед хворих є вже майже 30 тисяч дітей різного віку, тому МОЗ рекомендує вакцинувати і їх.

За словами медичної директорки з материнства та дитинства 5-ї міської лікарні Львова Ірини Полюги, це добре, що держава дозволила вакцинувати всіх дітей, віком від 12 до 17 років, – повідомляє ZAXID.NET.

«Це підлітковий вік, який фізіологічно має зниження загального імунітету, тому шанси захворіти на важкий covid серед дітей такого віку є великі. Навіть якщо вакциновані діти захворіють, недуга буде протікати в легкій формі і без ускладнень», – каже Ірина Полюга.

Діти якого віку можуть вакцинуватися?

У жовтні в Україні рекомендували щепити проти Covid-19 дітей віком 12-17 років. Якщо в липні почали вакцинували дітей лише із супутніми важкими захворюваннями, а також тих, хто виїжджав за кордон на навчання, міжнародні спортивні змагання чи на постійне проживання, то зараз зробити щеплення можуть усі охочі, але є кілька важливих умов:

дитина повинна мати всі рутинні профілактичні щеплення від інфекційних захворювань (туберкульозу, дифтерії. правця, поліомієліту тощо). Якщо якогось з обов’язкових щеплень нема, дитині повинні його зробити, а тоді через 14 днів зробити щеплення від коронавірусу. Виняток щеплення від грипу, яке не входить до обов’язкових – його можна робити навіть одночасно з вакцинацією від коронавірусу;

діти можуть вакцинуватися лише в супроводі батьків або опікунів, які підписують інформовану згоду;

перед щепленням дитину має оглянути сімейний лікар і сказати: можна конкретній дитині вакцинуватися чи ні.

Якою вакциною можна вакцинувати дітей?

Дітей дозволено щепити вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech, оскільки доведена її безпека та ефективність. Цією вакциною, за словами керівниці департаменту міського управління охорони здоров’я ЛМР Лесі Кобецької, дітей вакцинують всі країни Європи. Дозування вакцинації для дітей – таке ж саме, як і для дорослих – 0,3 мл. Інтервал між першою і другою дозами – 21-28 діб.

«Найкраще робити щеплення у пункті вакцинації того медзакладу, де дитину спостерігає сімейний лікар чи педіатр. Якщо батьки хочуть вакцинувати сина чи доньку у центрі вакцинації, то нема проблем, але у сімейного лікаря треба взяти копію 63 форми, де вказано, які щеплення дитина отримала. Без такого документа щеплення у центрі не зроблять, бо наявність профілактичних щеплень – обов’язкова умова вакцинації дітей», – каже регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної хвороби у Львівській області Олег Когут.

Серед протипоказань – ті ж, що і для дорослих: важка анафілактична реакція на першу дозу вакцини, гостре захворювання в день вакцинації з температурою вище 38 градусів. Але конкретно по кожній дитині – вакцинуватися чи ні – скаже сімейний лікар чи педіатр, який веде дитину і знає її стан здоров’я.

Що ж до побічних ефектів, то у вакцинованих Pfizer дітей дуже рідко траплявся міокардит — запалення серцевого мʼяза. Якщо після першої дози у дітей болить у грудях, частішає серцебиття, зʼявляється задишка, блідість, другу дозу лікарі рекомендують відкласти.

Дітям від 12 років, які отримали хоча б одну дозу вакцини, батьки можуть згенерувати Covid-сертифікат у застосунку «Дія».

Для цього одному з батьків треба:

переконатися, що на смартфоні встановлена остання версія застосунку «Дія»;
авторизуватися в «Дії»;
додати в застосунок свідоцтво про народження дитини;
у меню «Послуги» вибрати «Covid-сертифікати»;
сертифікати дитини з’являться в застосунку разом із вашими документами.
Діти з 14 років можуть можуть самостійно авторизуватися в «Дії» за допомогою чипа NFC на ID-картці або біометричному паспорті.

Вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTec дітей вакцинують у США, Канаді, Австралії, Японії, Великій Британії, країнах ЄС — загалом у понад 100 країн світу. В Ізраїлі ця вікова група вже може зробити третю бустерну дозу.

Окрім того, у США 2 листопада дозволили вакцинувати цією вакциною і дітей віком 5-11 років, а Індонезія схвалила китайську вакцину від коронавірусу Sinovac Biotech для вакцинації дітей від 6 до 11 років .

Читайте також: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *