Американські медики довели, що вакцинація дає кращий імунітет, ніж перенесений COVID-19

Нове дослідження Центрів з контролю та профілактики захворювань США показує, що вакцинація забезпечує набагато стабільніший рівень імунітету.

Згідно з документом, «у тих, хто не був вакцинований, але нещодавно переніс інфекцію, ймовірність зараження COVID-19 у п’ять разів вища, ніж у тих, хто нещодавно був повністю вакцинований і не мав попередньої інфекції».

За даними агентства, «дані демонструють, що вакцинація може забезпечити вищий, надійніший і стабільніший рівень імунітету для захисту людей від госпіталізації через COVID-19, ніж одна інфекція протягом як мінімум 6 місяців».

Нові результати були отримані на основі даних, зібраних у 187 лікарнях у дев’яти штатах США із січня по вересень 2021 року. Загалом дані охопили понад 7300 дорослих пацієнтів, у яких COVID-19 був настільки важким, що їм потрібна була госпіталізація.

Як з’ясувалося, люди, які були інфіковані раніше (в інтервалі від трьох до шести місяців до цього) і залишилися невакцинованими, мали приблизно в 5,5 раза більше шансів знову заразитися в порівнянні з людьми, які були повністю вакциновані Pfizer або Moderna протягом трьох — шести місяців і які не мали попередньої інфекції.

«Тепер у нас є додаткові докази, що підтверджують важливість вакцин проти COVID-19, навіть якщо у вас була попередня інфекція», — заявила директор CDC доктор Рошель Валенські у пресрелізі агентства.

«Це дослідження доповнює сукупність знань, що демонструють захист вакцин від важкої течії COVID-19», — додала вона.

Читайте також: 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.